W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Kleszczy już nie ma?

W odpowiedzi na wiele sygnałów od mieszkańców dotyczących niepokojącej aktywności kleszczy na terenie Mielca, W czwartek (4 czerwca) w godzinach wieczornych, przeprowadzona została dezynsekcja przeciw tym pajęczakom.

Wśród miejsc objętych dezynsekcją znalazły się tereny szczególnie narażone na obecność kleszczy, takie jak parki miejskie oraz tereny zielone, między innymi błonia oraz Rynek w Rzochowie, bulwary przy ul. Rzecznej, tereny MOSiR przy ul. Solskiego czy Górka Cyranowska.

Przypominamy, że zgodnie z danymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego od kilku tygodni widoczna jest wzmożona aktywność kleszczy. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów w parkach oraz lasach. Warto wybrać odpowiednie ubranie utrudniające pasożytom dostęp do ciała. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie specjalnych preparatów odstraszających kleszcze. Po powrocie należy obejrzeć dokładnie całe ciało. Kleszcze najczęściej można znaleźć tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza (na rękach, nogach, głowie – na granicy włosów i za uszami, w zgięciach stawów, w pachwinach oraz fałdach skórnych).

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa