W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Klimatyczny koncert PIANO.PL

IV koncert XX Mieleckiego Festiwalu Muzycznego:

Jak zapamiętamy IV koncert XX Mieleckiego Festiwalu Muzycznego? Pewnie każdy, kto uczestniczył w tym wydarzeniu artystycznym, ma własna odpowiedź, ale co do jednego wszyscy z pewnością by się zgodzili: koncert miał swój niezapomniany klimat, a każdy słuchacz, nawet ten mniej obeznany z jazzem, miał wrażenie obcowania z muzykami najwyższej próby.

Koncert w założeniu Doroty Miśkiewicz był hołdem dla polskiej pianistyki, stąd tytuł projektu: PIANO.PL. Dorota Miśkiewicz ,,doprosiła” do swojego niezwykłego wokalu wybitnych muzyków. W Mielcu polską markę pianistyczną reprezentowało trzech wszechstronnie wykształconych, także klasycznie, pianistów jazzowych, absolwentów Akademii Muzycznych trzech pokoleń: Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski i Piotr Orzechowski. Obok wirtuozów fortepianu wystąpił znakomity zespół smyczkowy – Atom String Quartet.

Repertuar koncertu opierał się na polskich utworach, od kompozycji Fryderyka Chopina począwszy na współczesnych autorach muzyki pop skończywszy.

Publiczność jak zwykle w Mielcu nie szczędziła braw wykonawcom.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Oyama Karate

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa