W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Klub Pacjenta w Mielcu – bezpłatne wykłady na temat zdrowia i badania

25 maja Fundacja „Z Sercem do Pacjenta” we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Narodowym Funduszem Zdrowia zapraszają do Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych w Mielcu na tzw. Klub Pacjenta – czyli bezpłatne badania i wykłady na temat zdrowia.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta powiatu mieleckiego Stanisław Lonczak. Całość inicjatywy odbywa się także pod patronatem Ministerstwa Zdrowia. 

Kluby Pacjenta to bezpłatne, otwarte spotkania edukacyjno-zdrowotne, organizowane z inicjatywy Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland. Odbywają się one cyklicznie niemal w całej Polsce, każdorazowo przyciągając ponad 100 osób. W Mielcu spotkanie odbędzie się już po raz drugi.

Kluby Pacjenta stanowią dobrą okazję do tego, aby uzyskać wiele cennych informacji na temat walki z chorobami cywilizacyjnymi, zdrowego odżywiania czy aktywności fizycznej. Naszą ideą jest nie tylko dzielenie się wiedzą z zakresu profilaktyki zdrowotnej, ale również motywowanie do tego, aby w praktyce zacząć dbać o swoje zdrowie, zarówno poprzez odpowiednie badania kontrolne, jak i zdrowe zmiany w codziennych nawykach. Stąd też Kluby Pacjenta dają również możliwość do przeprowadzenia indywidualnych rozmów ze specjalistami oraz wykonania bezpłatnych badań podstawowych, jak chociażby pomiar ciśnienia – wyjaśnia Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”. 

W ramach inicjatywy Fundacja „Z sercem do Pacjenta” współpracuje z wieloma instytucjami z dziedziny ochrony zdrowia – w maju br. cały program otrzymał stały patronat honorowy Ministerstwa Zdrowia, a w wielu spotkaniach biorą udział przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia. Tak będzie również podczas spotkania w Mielcu – wykład pod tytułem „Profilaktyka to nie tylko badania, czyli słów kilka o tym jak nie chcemy być zdrowi” wygłosi Rafał Śliż, rzecznik prasowy, pełnomocnik ds. kontaktów zewnętrznych z Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie. Do dyspozycji uczestników będzie też specjalne stoisko ds. profilaktyki, gdzie specjaliści Narodowego Funduszu Zdrowia będą się dzielić poradami na temat zdrowia oraz praktycznymi wskazówkami z zakresu programów profilaktycznych dostępnych dla każdego z nas w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. 

Podczas wykładów słuchacze otrzymają też wiele cennych wskazówek na temat nadciśnienia tętniczego, o którym opowie Weronika Korzyńska, specjalista chorób wewnętrznych Grupy American Heart of Poland oraz poznają 10 przykazań w profilaktyce chorób serca za sprawą prelekcji pielęgniarek Małgorzaty Rzeszutek i Doroty Markulis

Dopełnieniem spotkania będzie możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów z ekspertami oraz skorzystania z bezpłatnych badań. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych rezerwacji.

Miejsce: Centrum Integracji Organizacji Pozarządowych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Medialna afera dosięgła nasz portal

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa