W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Klub Senior+ w Padwi Narodowej otwarty [FOTO]


Gmina Padew Narodowa otworzyła Klub Senior+ z dofinansowaniem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, wzbogacając się o kolejny obiekt użyteczności publicznej.

Ośrodek wsparcia Klub Senior+. Wcześniej w zaadoptowanym na ten cel budynku mieściło się przedszkole, a po jego likwidacji budynek spełniał funkcje socjalne.

Jak podkreśla Wójt Gminy p. Robert Pluta – ten blisko 90-letni budynek posiada bardzo dobrą lokalizację, jeśli chodzi o obiekt użyteczności publicznej, brakowało jednak środków na jego efektywne wykorzystanie. Udało się go zrewitalizować dopiero dzięki wsparciu w ramach projektu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Senior+” na lata 2015-2020.

Pozyskane środki to nie tylko odnowienie budynku, ale również jego wyposażenie, między innymi meble, odbiorniki telewizyjne, komputery oraz zaplecze socjalne wraz z wyposażeniem. Łączna wartość nakładów to koszt ok. 600.000 złotych.

W budynku odbywać się będą m.in. spotkania emerytów i rencistów. Osobne spotkania planują tam również emerytowani nauczyciele z terenu gminy. Poza spotkaniami integracyjnymi odbywać się tam będą również różnego rodzaju szkolenia i ćwiczenia z przeznaczeniem dla osób starszych.

Do budynku przeniesione zostaną także niektóre zajęcia prowadzone dotychczas w miejscowym Gminnym Ośrodku Kultury. Ich różnorodność oraz ilość dzieci i młodzieży w nich uczestnicząca powodują przeciążenie placówki i coraz większe trudności z ułożeniem ich grafiku. Ośrodek wsparcia Klub Senior+ ma także użyczyć swojej gościnności księżom, którzy również prowadzą zajęcia w skromnych warunkach lokalowych plebanii. Nową inicjatywą ma być padewskie forum kobiet. Inicjatorki tego ruchu już teraz zgłosiły swój akces, jeśli chodzi o wykorzystanie odremontowanego obiektu.

Podkreślić należy również wsparcie Pani Poseł Krystyny Wróblewskiej dla projektu z Gminy Padew narodowa, za co serdecznie dziękujemy.

UG Padew Narodowa
fot.Małgorzata Łącz

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa