W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

KML zapytał kandydatów na prezydenta o młodzież

Fundacja Klub Młodych Liderów na swoim profilu na Facebooku opublikowała niedawno list otwarty, w którym zapytała kandydatów na prezydenta Mielca o ich plany i propozycje skierowane do młodzieży. Poniżej prezentujemy treść listu oraz odpowiedzi kandydatów.

Zdzisław Nowakowski już na wstępie podkreśla, że jest zwolennikiem konstruktywnych rozmów oraz debat, dlatego obiecuje cykliczne spotkania z grupami działania czy liderami, wymianę pomysłów i projektów. Chce prowadzić taki dialog również z wykorzystaniem nowoczesnych technologii zgodnie z ideą miasta Smart City.

Chce zatrzymać ludzi młodych w Mielcu zarówno przez stworzenie ciekawej oferty spędzania wolnego czasu, jak również przez przyszłościowe inwestycje, wyższe płace i możliwość na realizację zawodowych celów. Zdzisław Nowakowski chce również między innymi bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży, rozszerzenia granic miasta, zwolnienia z podatku nowo wybudowanych domów i mieszkań, budowy sztucznego lodowiska i dwóch hal sportowych, a także zagospodarowania Stawów Cyranowskich.

Fryderyk Kapinos bardzo dużą uwagę przykłada do oczekiwań wyborców w wieku 18 – 29 lat. W swoim liście przytacza on swoje dotychczasowe działania, a także pisze o planach na kolejną kadencję. Zwraca uwagę na realizację w Mielcu rządowego programu Mieszkanie Plus – pisze, że jeśli zostanie prezydentem i w dalszym ciągu będzie mógł pilotować inwestycję, to do 2020 roku powstanie 220 mieszkań. Fryderyk Kapinos zauważa że 75% mieszkańców pracuje w przemyśle, a 25% w usługach. Chce zmienić te proporcje, by Mielec stał się bardziej przyjazny dla osób wiążących swoją przyszłość z usługami. Ma temu pomóc Program Fabryka i budowa nowoczesnego centrum biznesowo-usługowego o powierzchni 5000 m kwadratowych. Kandydat PiS oferuje również Letni Program Pracy dla Młodych, który miałby dawać młodym osobom doświadczenie zawodowe oraz ułatwić dostanie się na wymarzone studia. Kapinos pisze też o powstaniu Rady Kultury, która miałaby organizować życie kulturalne w Mielcu. Planuje również powstanie nowych obiektów sportowych, między innymi przystani kajakowej. Fryderyk Kapinos pisze również o konieczności zachowania równowagi w kwestii funkcjonowania przemysłu i środowiska, w czym ma pomóc powstanie stacji monitoringu powietrza.

Grzegorz Ziomek na początku przytacza swoją historię sprzed 16 lat, identyfikuje się z młodzieżą i opisuje podjęte decyzje. Kończąc szkołę średnią został w Mielcu i rozpoczął studia, po trzech latach zdecydował się na wyjazd za granicę, jednak nie znalazł szczęścia pomimo co najmniej dobrej sytuacji finansowej. Wrócił do Polski i zatrudnił się w PZL, co określił jako strzał w dziesiątkę. Na przykładzie swojej historii udowadnia, że w Mielcu są szanse, są perspektywy, ale to, jak zostaną wykorzystane przez ludzi młodych jest uzależnione tylko i wyłącznie od nich samych. Swoje propozycje dla młodych zaczyna od Projektu Młodego Lidera, czyli powierzeniu młodzieży koordynacji mini projektów jako rzeczywiste działania, a nie teorię. W okresie wakacyjnym Ziomek chce przywrócić boisko do piłki plażowej na Starym Rynku, odbudować lodowisko, poprawić infrastrukturę w szkołach oraz zwiększyć ilość imprez sportowych i kulturalnych. Dla młodych chcących samodzielności oferuje działki budowlane na preferencyjnych warunkach oraz dokończenie budowy 220 mieszkań. Dla osób chcących spróbować swych sił na wolnym rynku zapewnia wsparcie przy początkowej fazie działania nowego biznesu oraz preferencyjne warunki dla firm z grupy High Tech. Na końcu pisze o poprawie bezpieczeństwa dzieci w szkołach podstawowych.

Jacek Wiśniewski w swoim liście podkreśla, że należy pokazać młodym ludziom wyjeżdżającym kształcić się do innych miast, że po powrocie do Mielca mają tu realne szanse na rozwój. Chce korzystać z doświadczenia i wiedzy Seniorów oraz energii i entuzjazmu Młodych. Podkreśla, że człowiek jest dla niego na pierwszym miejscu. Chce utworzenia funkcji Wodzireja Miejskiego. Proponuje utworzenie stref Wi-Fi. Chce także wspierać budowę środowiska odpowiedniego dla przyciągnięcia film bazujących na wysokich technologiach.

Andrzej Skowron w swoim liście pisze, że chce ułatwić młodym ludziom zakładanie i rozwój przedsiębiorstw między innymi poprzez wdrożenie karty młodego przedsiębiorcy, utworzenie inkubatora przedsiębiorczości z osobą mentora czy organizację spotkań młodych ludzi z doświadczonymi przedsiębiorcami. Oferuje również stypendia i granty. Andrzej Skowron chce między innymi reaktywacji Młodzieżowej Rady Miasta oraz wprowadzenia nagrody dla wolontariusza roku. Ma zamiar zwiększyć poziom edukacji poprzez wprowadzenie bonu światowego, rozwój infrastruktury szkolnictwa wyższego czy dopasowanie edukacji do wymagań rynku pracy (między innymi stworzenie programu dla mieleckich szkół, który ma pomóc w kształceniu przyszłej elity lotnictwa). Andrzej Skowron chce również rozwoju SCK, stworzenia nowej fili SCK na Smoczce, a także zwiększenie promocji lotniczej historii Mielca. Ma również propozycje dotyczące rekreacji – chce m.in. budowy nowej hali sportowej, lodowiska i przystani kajakowej, boiska pod balonem, stworzenie ośrodka szkolenia sportowego oraz przynajmniej dwóch nowych parków.

Źródło: Fundacja Klub Młodych Liderów / Facebook

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę w Izbiskach

Wiadomości Mielec

Znani zasłużeni nauczyciele obchodzili jubileusz

Wiadomości Mielec

Dofinansowanie DPS w Mielcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa