W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Kobiety wyszły a z szafy zniknęły wszystkie oszczędności

Policja niejednokrotnie w swych apelach, czy kampaniach informacyjnych, przypominała o zagrożeniach związanych z zakupami w Internecie. Niestety wciąż dochodzi do oszustw. Niemal każdego tygodnia do mieleckich policjantów zgłaszają się osoby pokrzywdzone. Aby nie zostać oszukanym warto znać i przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Pokrzywdzeni podają policjantom zwykle podobny scenariusz. Towarem wystawionym na portalu ogłoszeniowym interesuje się osoba deklarująca chęć zakupu. Wysyła ona sprzedającemu link, w celu przeprowadzenia transakcji poprzez przelanie środków na jej kartę. W przesłanym formularzu żąda wpisania dane karty płatniczej, a następnie autoryzowania zakupu otrzymanym z banku kodem. W ten sposób oszust uzyskuje dostęp do konta bankowego pokrzywdzonego i wchodzi w posiadanie zgromadzonych na nim pieniędzy.

Liczba oszustw internetowych wciąż wzrasta, a przestępcy sięgają po coraz to nowsze metody. Niestety w dalszym ciągu dochodzi również do kradzieży popełnianych „tradycyjną” metodą.

W ostatnią niedzielę, do 90-letniego mężczyzny mieszkającego przy ulicy Solskiego przyszły dwie kobiety, które poprosiły o szklankę wody. Gospodarz wpuścił kobiety do mieszkania, ponieważ jedna z nich poprosiła również o możliwość skorzystania z toalety. Gdy kobiety wyszły, mężczyzna zorientował się że z szafy zniknęły wszystkie oszczędności, które były zgromadzone w rożnych walutach, w kwocie liczącej ponad 150 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o to, aby zakupów przez Internet dokonywać z dużą ostrożnością, z kontrahentem radzą rozmawiać telefonicznie, nie poprzez komunikatory internetowe. Nigdy nie należy podawać obcym danych swojej karty oraz danych dostępowych do kont bankowych. W kontakcie z osobami obcymi należy zachować daleko idący rozsądek, nie wpuszczać pod żadnym pozorem do swojego domu nieznajomych.

Niech opisane przypadki będą przestrogą dla innych. Rozmawiajmy ze swoimi bliskimi o tym co wydarzyło się w naszym otoczeniu, uwrażliwając innych na sytuacje, w których sami mogą paść ofiarą przestępstwa.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielec w Rankingu Gmin Podkarpacia 2023 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy na scenie w Gminie Tuszów Narodowy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Driftował fordem bez prawa jazdy po śniegu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa