W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały promocyjne

Kogeneracja w Polsce – dobry czas na właściwe inwestycje

Stale rosnące ceny energii pozyskiwanej w sposób konwencjonalny zmuszają przedsiębiorców do poszukiwania rozwiązań ograniczających koszty.

Wśród sposobów, które cieszą się największą popularnością prym wiodą inwestycje w alternatywne źródła energii. Okazuje się jednak, że istnieje sposób na znaczące ograniczenie kosztów zużycia sieciowego, zmniejszenie „śladu węglowego” i jednoczesną produkcję dwóch rodzajów energii. Kogeneracja, bo o niej mowa, zyskuje na znaczeniu na całym świecie. Przedsiębiorstwa, które wykorzystują w swojej działalności kontrolowane ciepło właściwie nie mają lepszej alternatywy. Skuteczne rozwiązania energetyczne nastawione na wydajne układy kogeneracyjne to przyszłość energetyki. Już teraz w Polsce Eneria zrealizowała inwestycje o łącznej mocy ponad 140 MWe, a trwające projekty jeszcze tę wartość zwiększą. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, personel Enerii oferuje kompleksową usługę zaprojektowania, budowy i wdrożenia kompletnych systemów kogeneracyjnych, w skład których wchodzi między innymi agregat prądotwórczy, prądnica, ale także systemy monitorujące parametry pracy całego układu energetycznego.

Kompleksowa oferta Enerii

Oferta Enerii to przede wszystkim najwyższej jakości sprzęt. Agregaty prądotwórcze i silniki oraz cała aparatura towarzysząca pochodzą od lidera w dziedzinie budowy maszyn – Caterpillar. Amerykański potentat gwarantuje niezawodność i najwyższą w klasie wydajność. Oznacza to, że agregaty są w stanie wyprodukować maksymalnie dużo mocy przy wykorzystaniu minimalnych ilości paliwa – w tym przypadku różnego rodzaju gazu lub biogaz. Poszczególne inwestycje różnią się lokalnymi uwarunkowaniami i charakterystyką silnika, dobranego według oczekiwań klienta.

Dzięki indywidualnemu podejściu każdy projekt realizowany jest od nowa, w oparciu o dane pozyskane w wyniku szczegółowych pomiarów i audytów. Inwestycje oddawane są „pod klucz” po osiągnięciu oczekiwanych wskaźników produkcji energii. Atutem układów kogeneracyjnych od Enerii jest więc ich uniwersalność, dodatkowo wzmocniona możliwością wykorzystania niemal dowolnego rodzaju gazu, jak ziemny czy biogaz. Szczególnie interesujące rozwiązania dotyczą możliwości napędzania agregatu drugim z wymienionych. Otóż biogaz, jako paliwo pochodzenia naturalnego dodatkowo przedstawia szereg korzyści związanych z obniżeniem emisji gazów cieplarnianych przez firmę, która zdecyduje się na tego typu rozwiązania.

Układy kogeneracyjne przy biogazowniach to szczególnie popularne rozwiązanie w branży rolniczej. Coraz więcej gospodarstw rolnych decyduje się na taki krok, bo dzięki temu uzyskuje energię elektryczną, po drugie skutecznie odprowadzone z silnika ciepło, które następnie można ponownie wykorzystać, co na przykład w produkcji roślinnej ma szczególne znaczenie. Inwestycja w kogenerację może więc w krótkim czasie przynieść przedsiębiorstwu wymierne korzyści i oszczędności.

Szczegóły oferty Enerii w zakresie kogeneracji można znaleźć na stronie internetowej https://eneria.pl/oferta/kogeneracja/

Materiał partnera

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa