W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Materiały video Wywiady

Koła Gospodyń Wiejskich spotkały się w Mielcu [FOTO, VIDEO]

Ponad 100 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu mieleckiego przybyło na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące kwestii związanych z działalnością tych organizacji, które odbyło się 9 marca br. w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu. 

Organizatorami spotkania byli Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Fryderyk Kapinos, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mielcu Stanisław Kagan oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. 

– Bardzo się cieszę, że mogłem zobaczyć dziś wypełnioną po brzegi Salę Królewską Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu. To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że takie spotkanie było niezwykle potrzebne – ocenia poseł Fryderyk Kapinos.  – W Sejmie pracuję w Parlamentarnym Zespole do spraw Rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich, ponieważ głęboko wierzę, że te organizacje są niezwykle potrzebne, a ich rozwój w znakomity sposób służy lokalnym społecznościom – mówi poseł Kapinos. 

Uczestnicy spotkania mogli poznać informacje na temat promocji produktów regionalnych Województwa Podkarpackiego, które przedstawiła Kierownik Oddziału Wielofunkcyjnego Rozwoju Wsi i Żywności Wysokiej Jakości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Dorota Jamrozy. O działalności Parlamentarnego Zespołu do spraw Rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich opowiedział poseł Fryderyk Kapinos. Natomiast prelekcję pt. „Żywienie a dieta” wygłosiła nauczycielka przedmiotów gastronomicznych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu Janina Bierzyńska. 

Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich miały również możliwość skonsultowania składanych sprawozdań z pracownikami Urzędu Skarbowego w Mielcu. Na wszystkich uczestników spotkania czekał przepyszny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wadowic Górnych. Z kolei muzyczna uczta była zasługą Jadwigi Huber i Marii Miś.

YouTube player


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mikołajkowe spotkanie pokoleń w Sokolni [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dno tabeli Tauron Ligi osiągnięte. Pałac Bydgoszcz – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Warsztaty cukiernicze z Teresą Pogodą [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa