W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Kolarze z Mielca i Tarnobrzega chcą w jeden dzień pokonać 500 kilometrów [VIDEO]

Chcą pomóc Mai Watracz stanąć na nóżkach. Zostań patronem!

Twórcy akcji charytatywnej „Kilometry dla dzieci”, już w sobotę pokonają 500 kilometrów, aby wspomóc leczenie trzyletniej Mai Watracz z Mielca. Na ten cel przeznaczona jest każda złotówka z zakupionych przez darczyńców kilometrów. 

W 2019 roku kolarze wsparli Dom Dziecka w Skopaniu. Trasa wyniosła 1090 km i prowadziła ze Skopania do chorwackiej Rijeki. Dystans pokonany został w trzy dni, a sama jazda wyniosła 37 godzin. Dzięki darczyńcom, którzy wykupywali poszczególne kilometry, zebrano wówczas około 12 tysięcy złotych.

Mimo pandemii pięciu cyklistów z Mielca i Tarnobrzega postanowiło także w tym roku włączyć się do akcji pomocy dziewczynki.

Trasa wiedzie do Karpacza w województwie dolnośląskim. Maja urodziła się z poważnymi wadami, które przykuły ją do wózka. Ma polidaktylię i szpotawość lewej stopy, niedorozwój kości udowej, skróconą nóżką, zniekształcone biodro, zakotwiczenie rdzenia kręgowego. Operacje to jedyna szansa dla Majeczki na pozbycie się potwornego bólu i normalne dzieciństwo. To jedyna szansa, by stanęła na własnych nóżkach. 

Bądź patronem. Kup kilometr! Podobnie jak w poprzednich latach partnerem jazdy jest spółka lotnicza Gardner Aerospace z Mielca, która logistycznie wspiera ekipę „Km dla Dzieci”.

Za 20 złotych można kupić każdy kilometr poprzez stronę Fundacji Siepomaga – KLIKNIJ I OTWÓRZ. Każdy darczyńca otrzyma pamiątkowe zdjęcie z akcji wraz z podziękowaniami za patronat. Każda wpłacona w ten sposób złotówka przeznaczona zostanie na nierefundowaną operację dziewczynki w St. Mary Hospital. Tymczasem rodzice Mai, mają dopiero 30 procent potrzebnej kwoty. Brakuje ponad 500 tysięcy złotych.

Wczoraj odbyliśmy ostatni wspólny trening przed akcją kmdlamajki. Przy tej okazji udało się spotkać wspólnie z Mają oraz…

Opublikowany przez Km dla dzieci Niedziela, 2 sierpnia 2020