W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Kolędowanie z Gwiazdami – Kolędy Pospieszalskich [FOTO, VIDEO]

Wczoraj (17.01.19) w Kościele pw. Ducha Świętego odbył się koncert rodziny Pospieszalskich, muzyków niezwykle znanych, cenionych i lubianych, zwłaszcza serdecznie przyjmowanych w repertuarze kolędowo-pastorałkowym.

Muzyczna rodzina wystąpiła z programem „Kolędy Pospieszalskich” w 14-osobowym składzie. Zagrali, zaśpiewali i zatańczyli muzycy dwu pokoleń tej najbardziej znanej, muzycznej rodziny w Polsce. Gdy początkiem lat 90. XX wieku Pospieszalscy nagrali pierwszą płytę z kolędami, wielu członków obecnego składu zespołu nie było jeszcze na świecie.

Program z albumu „Kolędy Pospieszalskich” na stałe wszedł do repertuaru świątecznego rozgłośni radiowych, był zarejestrowany przez TVP. Dziś Pospieszalscy nadal grają z dziećmi, ale trzon zespołu stanowią zawodowi muzycy współpracujący z wieloma artystami, m.in. z Michałem Urbaniakiem, Voo Voo, Zakopower, Arka Noego, Raz Dwa Trzy, Anna Maria Jopek.

Podczas koncertu polskie kolędy i pastorałki zabrzmiały w autorskich opracowaniach. Podstawą były wysmakowane klasyczne wersje, nie zabrakło jednak finezyjnych improwizacji ani folkowych i orientalnych klimatów, ani żywiołowych jazzowo-rockowych aranżacji.

Prawie dwugodzinny koncert wysłuchała publiczność, która szczelnie wypełniła największy mielecki kościół. Wiele kolęd Pospieszalscy zaśpiewali z publicznością.

Było to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w ostatnim czasie w naszym mieście.

Relacja wideo z koncertu.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości