W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Kolędy w wersji chóralnej

W niedzielę w Radomyślu Wielkim z koncertem kolęd wystąpił tarnowski Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes”, któremu akompaniował kwartet smyczkowy „Apotheosis”.

„Puellae Orantes”, który należy do elity młodzieżowych chórów europejskich zaspiewał w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Około 300 osób zgromadzonych w świątyni usłyszało kolędy w aranżacji Łukasza Farcinkiewicza, m.in.: „Wśród nocnej ciszy”, „Jezusa Narodzonego”, „Jezus Malusieńki”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy się Chrystus rodzi” oraz suitę „Dziecię Narodzone” Miłosza Bembinowa na chór żeński i kwartet smyczkowy.

Założycielem i dyrygentem chóru, który tworzą dziewczęta w wieku 10-19 lat, jest ks. Władysław Pachota. „Puellae Orantes” jest laureatem 24 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobył m.in. nagrodę Grand Prix na konkursie chóralnym w Rimini, pretendował do Grand Prix w Arezzo i Warnie. Chór wydal 9 płyt, z których jedna otrzymała statuetkę Fryderyka, najważniejszą nagrodę polskiego rynku muzycznego.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Gala Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Takiej książki jeszcze w Mielcu nie było! [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Gala konkursu – „Komputer dla Najlepszego” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa