W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Koleją z Mielca do Dębicy, Tarnobrzega, a nawet za granicę? Czas pokaże.

Program Strategiczny Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2023 został przyjęty. Znalazły się w nim m.in zadania dotyczące kolei oraz postulaty poprawy oferty w ruchu regionalnym, w tym przywrócenie połączeń ze Słowacją i Ukrainą (Krościenko – Chyrów). Dzięki tym zabiegom wzrosnąć powinna integracja systemów transportowych- szczególnie tych, które strategiczne mogą okazać się dla naszej okolicy: kolejowego, lotniczego i drogowego.

 

W planach znajduje się również modernizacja infrastruktury kolejowej leżącej na terenie naszego powiatu. W dokumencie opisano rzeczywisty  stan kolejowego ruchu pasażerskiego, wskazując na jego liczne słabości. W efekcie zaniedbań, które miały miejsce w ciągu ostatnich 25 lat kolej pasażerska w Mielcu przestała istnieć.   Najczęstszym jednak problemem w okolicznych powiatach gdzie kolej pasażerska funkcjonuje okazał się brak integracji transportu kolejowego z autobusowym.

 

Do realizacji celów i wyzwań niezbędne będzie przeprowadzenie remontu infrastruktury. Nie zapomniano o uwzględnieniu przy tej okazji modernizacjach linii nr 25 odcinek Ocice – Mielec – Dębica, co niezmiernie nas cieszy. Mieszkańcy Mielca jako podstawowy problem związany z transportem kolejowym najczęściej wymieniają brak połączeń pasażerskich na wyżej wymienionej trasie.

 PodkarpackieLiniekolejoweV3

 

Zaplanowane prace mają być finansowane z wielu różnych, niezależnych od siebie źródeł. Wśród znajdą się m.in fundusze unijne i  środki publiczne pochodzące z budżetu państwa oraz jednostek samorządów terytorialnych. Nie wykluczono też innych źródeł finansowania – środków prywatnych inwestorów oraz funduszy uzyskiwanych w myśl zasady „zanieczyszczający płaci” oraz „użytkownik płaci”.

 

Miejmy nadzieję że któregoś pięknego dnia z naszego miasta będzie można tanio, szybko i bezpiecznie podróżować koleją do Dębicy, Tarnobrzega czy nawet Rzeszowa. Czas pokaże.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa