W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Kolejna, czwarta ofiara wypadku w Weryni

Cztery osoby zginęły dziś w skutek wypadku do którego doszło w Weryni (powiat kolbuszowski) na drodze wojewódzkiej nr 875. Volkswagen transporter na ostrym zakręcie zderzył się tam z ciężarową scanią. Do szpitala trafiło pięć osób rannych w wypadku, jedna z nich zmarła. Na miejscu pracują policjanci, służby ratownicze i prokurator. Droga jest zablokowana. Funkcjonariusze kierują na objazdy.

 

Około 9.30 dyżurny kolbuszowskiej komendy został powiadomiony o wypadku w Weryni do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 875 relacji Kolbuszowa – Sokołów Małopolski. W zderzeniu volkswagena transportera z ciężarową scanią zginęło czterech pasażerów volkswagena: 19-letni mieszkaniec województwa lubelskiego i trzech mieszkańców powiatu mieleckiego w wieku 23, 25 i 28 lat.
 
Kierowca i pozostali pasażerowie busa zostali przetransportowani do szpitala. Kierowca ciężarówki – 51-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego nie odniósł obrażeń.
 
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że samochód z młodymi piłkarzami uderzył w ciężarówkę, odbił się od niej i  stanął w poprzek drogi. Jego elementy były porozrzucane po całej jezdni. Na asfalt wyleciały sportowe torby i buty. Busem podróżowali piłkarze z III–ligowego klubu piłkarskiego, jechali na mecz. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika również, że do wypadku doszło na łuku drogi. Na miejscu wypadku technicy policyjni zabezpieczają ślady oraz prowadzą czynności, które pomogą w ustaleniu okoliczności zdarzenia. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Na chwilę obecną ciężko ustalić przyczynę tragedii. Na pewno nie bez znaczenia była pogoda. Od rana padał deszcz, a warunki drogowe były nieciekawe.
 
Droga na tym odcinku jest zablokowana – funkcjonariusze kierują na objazdy. – Straszna tragedia! Apeluję, be wszystkie inne mecze rozpocząć minutą ciszy – powiedział Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. –  Kierowca busa przeżył – powiedziała Jolanta Skubisz-Tęcza, funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.
 
W wypadku zginęli byli piłkarze Stali Mielec: Patryk Szewczak (18 lat) oraz bracia Kamil Pydych (22) i Rafał Pydych (27). W szpitalu kilka godzin później zmarł również Mariusz Korzępa (25). Pozostała czwórka zawodników (Kamil Oślizło, Damian Bożek, Krystian Pydych, Kamil Hul) znajduje się w szpitalu, jedna osoba jest w stanie ciężkim.
 
 
fgnf
 
tht
 thht
 
 

Zobacz też...

3 komentarze

Ona 26 marca 2016 (sobota) at 20:07

Wielka tragedia :(
Łzy cisną się same do oczu :(
Wyrazy współczucia dla rodzin i bliskich trzymajcie się.! :(

Odpowiedz
Ona 26 marca 2016 (sobota) at 20:09

Wielka tragedia!
Łzy cisną się same do oczu!
Wyrazy współczucia dla rodzin i bliskich trzymajcie się :(

Odpowiedz
ToJa 27 marca 2016 (niedziela) at 12:32

Tragedia, aż łzy same cisną na tak przykrą wiadomość.
Wyrazy współczucia dla bliskich ofiar.

P.S.
A pomyśleć że gdyby nie durna decyzja związków żeby rozgrywać mecze to mogło nie dojść do tak wielkiej tragedii, może pomyślą i praktycznie w święta nie będą organizować meczy…

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa