W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Kolejna decyzja zarządu województwa o wsparciu budowy ronda w Woli Mieleckiej

Zarząd województwa wyraził zgodę na zwiększenie udzielonej pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla Powiatu Mieleckiego do wysokości 1 502 365,49 zł na budowę ronda w Woli Mieleckiej.

To już kolejna decyzja zarządu w tej sprawie. Poprzednia została podjęta ponad rok temu, a przydzielona kwota wynosiła 625 000 zł.

Niestety poprzez przedłużające się procedury samorząd powiatu mieleckiego, który jest inwestorem nie rozpoczął jeszcze inwestycji. W międzyczasie, w związku z otwarciem drogi łączącej nowy most na Wisłoce z Piątkowcem, zmienił się status drogi w Woli Mieleckiej w ciągu, której powstanie rondo. Zaistniała formalna konieczność zmiany formy pomocy finansowej jakiej samorząd województwa udziela powiatowi. Pozwoli to rozpocząć powiatowemu samorządowi inwestycję jeszcze w tym roku, w szczególności wobec otrzymanego zawiadomienia o wydaniu w dniu 12.04.2023 r.  decyzji ZRID  na zadanie, zawierającej klauzulę natychmiastowej wykonalności.

– Podtrzymujemy nasze zobowiązania. Powiat może prowadzić wszelkie procedury zmierzające do budowy tego ronda. Podjęliśmy zobowiązanie pomocy i ani przez moment z naszej deklaracji się nie wycofywaliśmy. Samorząd województwa zrealizował bardzo dużo inwestycji w zakresie infrastruktury drogowej w powiecie mieleckim. To m.in. obwodnica zachodnia wraz z nowym mostem na Wisłoce, to obwodnica wschodnia, a w planach jest droga lotniskowa, która będzie domknięciem tego układu. Z kolei PKP PLK przy wsparciu Funduszy Europejskich z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego buduje wiadukt kolejowy. Inwestycja samorządu powiatu, ze wsparciem naszym i gminy Mielec będzie kolejnym istotnym wkładem w poprawę funkcjonowania tego układu w regionie mieleckim – powiedział marszałek Władysław Ortyl. 

Wójt gminy Mielec również podtrzymał deklarowane wsparcie. Samorząd gminy przekaże 650 000,00 zł. – Mieszkańcy naszej gminy liczą, że ta inwestycja szybko się rozpocznie. Wspieramy ją na miarę możliwości budżetu naszej gminy. Po ostatnich inwestycjach samorządu województwa, budowa ronda w Woli Mieleckiej sprawi, że ten nowy układ drogowy będzie kompletny i poruszanie się po gminie bardziej komfortowe – powiedział wójt Józef Piątek.

Powiat Mielecki i Województwo Podkarpackie pokryją solidarnie kwotę 3 004 730,98 zł (3 654 730,98 zł – 650 000,00 zł = 3 004 760,98 zł ) tj. powiat 1 502 365,49 zł i województwo kwotę 1 502 365,49 zł (w ramach której Powiat wypłaci odszkodowania właścicielom w przewidywanej kwocie 100 000,00 zł). Kwestię pomocy dla powiatu mieleckiego procedował będzie jeszcze sejmik województwa.  

Tomasz Leyko

Rzecznik prasowy UMWP

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowa nazwa dla Basenów Odkrytych – konkurs

Wiadomości Mielec

W Radomyślu Wielkim recytowali Brzechwę

Wiadomości Mielec

Festiwal Pieśni Maryjnych [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa