Kolejna nieudana 2 połowa meczu. PGE FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa 0 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wizyta wicelidera tabeli Ekstraklasy nie będzie w Mielcu wspominana z dumą. Grając w drugiej połowie z przewagą jednego zawodnika, daliśmy sobie strzelić 3 bramki.

W pierwszej połowie wyrównana walka po obu stronach boiska dawała nadzieję kibicom, którzy po ostatnich meczach z coraz większym optymizmem patrzyli na naszą drużynę. Jednak goście w przerwie prawdopodobnie dostali reprymendę od znakomitego trenera Papszuna, które zaprocentowały wynikiem niekorzystnym dla Stali. W środę mielczanie mają okazję zrehabilitować się, grając w Pucharze Polski z Wisłą Kraków, która w piątek przegrała z Lechem Poznań  5:0.

Bramki: 0:1 Ivi Lopez 58, 0:2 Gutkovskis 80, 0:3 Wdowiak 90.

STAL: 13. Rafał Strączek – 5. Mateusz Żyro, 21. Mateusz Matras, 32. Jonathan de Amo Perez (84 Wrzesiński) – 23.Krystian Getinger (90 Szczutowski), 11. Maksymilian Sitek (84 Kort) – 8. Maciej Urbańczyk (71 Hinokio), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 10. Mateusz Mak – 9. Maciej Jankowski (84 Sadłocha), 99. Fabian Piasecki.

REZERWOWI: 1. Michał Gliwa, 2. Albin Granlund, 4. Bozhidar Chorbadzhiyski, 14. Kamil Kościelny, 18. Dawid Kort, 19. Kacper Sadłocha, 22. Koki Hinokio, 45. Konrad Wrzesiński, 77. Adrian Szczutowski.

Trener: Adam Majewski.

RAKÓW: 12. Kacper Trelowski – 2. Tomas Petrasek, 6. Andrzej Niewulis, 7. Fran Tudor, 9. Sebastian Musiolik (71 Gutkovskis), 17. Mateusz Wdowiak (90+3 Wydra), 20. Marko Poletanović (71 Sapała), 23. Patryk Kun, 70. Fabio Miguel Dos Santos Sturgeon, 71. Wiktor Długosz (46 Lopez), 88. Valeriane Gvilia (90+3 Szelągowski).

REZERWOWI: 39. Jakub Mądrzyk, 5. Dominik Wydra, 10. Igor Sapała, 11. Ivi Lopez, 14. Daniel Szelągowski, 15. Alexandre Xavier Pereira Garcia Guedes, 21. Vladislav Gutkovskis, 22. Iwo Kaczmarski, 31. Żarko Udovicić.

Trener: Marek Papszun.

Sędzia główny: Paweł Malec.

Żółte kartki: Jankowski, Mak, Strączek, Sitek – Petrasek, Sturgeon, Wdowiak, Tudor.

Czerwona kartka: Sturgeon (za dwie żółte).