W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video Sport

Kolejna Regionalna Liga Młodzieżowa w piłce ręcznej „Enea Cup” [FOTO, VIDEO]

Konferencja prasowa inaugurująca VII edycję.

Startuje VII edycja Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup” w piłce ręcznej, turniej dla ponad 500 dzieci z trzech województw. Siódmą edycję ligi zainaugurowano na konferencji prasowej, która odbyła się 24 lutego w Mielcu. Projekt nieprzerwanie wspiera Enea Elektrownia Połaniec.

Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ostatnia edycja zgromadziła niemal 500 uczestników. W zawodach biorą udział uczniowie ze szkół podstawowych z województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Organizowane nieprzerwanie od 2017 roku rozgrywki wracają na parkiety regionalnych ośrodków. Organizator ligi –  klub Handball Stal Mielec oraz partner projektu –  Enea Elektrownia Połaniec podpisały w piątek umowę na organizację kolejnej edycji.

Z każdym kolejnym turniejem przybywa chętnych do udziału w lidze. W tegorocznej edycji wystąpi przynajmniej 500 dzieci, choć ta liczba ostatecznie może być dużo większa, ponieważ zapisy wciąż trwają.

W wydarzeniu wziął również udział Poseł na Sejm RP, Fryderyk Kapinos, Paweł Ciszczoń Dyrektor Biura Poselskiego Krzysztofa Sobolewskiego oraz uczestnicy turnieju, dzieci ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego „Stal Mielec” z Dyrektor Alicją Mrozik.

Rozgrywkom towarzyszy wiele wydarzeń dodatkowych. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, zaplanowano szkolny cykl zajęć dla dzieci i młodzieży, które będą przeprowadzane przez profesjonalnych zawodników i trenerów z Handball Stal Mielec. W ubiegłym roku takie zajęcia odbyły się m.in. w szkołach w Połańcu, Mielcu i Przecławiu.

Zawody odbędą się w podziale na cztery grupy w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 4-6 i klasy 7-8 szkoły podstawowej). Zwycięzcy każdej grupy awansują do finału. Uczestnikami projektu będą łącznie zawodnicy 34 drużyn, z których każda składa się z dwunastu zawodników. Turnieje odbędą się w kilku lokalizacjach na terenie Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego. Pierwsze zawody odbędą się już 6 marca w hali sportowej w miejscowości Cmolas w powiecie kolbuszowskim.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa