W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Kolejne chodniki przy drogach powiatowych

Tym razem z nowych nawierzchni ucieszą się mieszkańcy gmin: Wadowice Górne oraz Czermin. Powiat Mielecki wraz z samorządami gminnymi zakończył inwestycje w trzech kolejnych miejscowościach.

Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, odkąd objął funkcję starosty postanowił, że rokrocznie z budżetu powiatu przeznaczany będzie 1 mln zł na budowę chodników przy drogach powiatowych.

– Dzięki temu każda z gmin, która złoży akces, może liczyć na nowe nawierzchnie, których połowę kosztów pokrywa samorząd powiatu – powiedział gospodarz.

Wspólne działania samorządowców przyczyniły się do tego, że w bieżącym roku  nowe chodniki powstały już na terenie sześciu gmin: Tuszów Narodowy, Gawłuszowice, Mielec, Radomyśl Wielki oraz  Czermin i Wadowice Górne, gdzie odbiór chodników miał miejsce w ostatnich dniach.

 

1336833618

 

W gminie Wadowice Górne, nowy chodnik o długości 570 m powstał przy drodze powiatowej nr 1163R Zgórsko-Wierzchowiny-Wola Wadowska w miejscowości Wiechrzowiny. Koszt inwestycji to ponad 184 tys. zł.

Z kolei w Gminie Czermin budowa chodników miała miejsce przy drodze powiatowej nr 1152R Borowa-Czermin-Wola Mielecka-Przecław w miejscowości Czermin oraz przy drodze nr 1153 Czermin-Ziempniów w miejscowości Szafranów. Łączna długość nowych chodników, jakie powstały
w tej gminie to 655 m za kwotę przekraczającą 232 tys. zł.

Ponadto, w Szafranowie przy nowym chodniku wyremontowana została także droga na dł. 475 m. Inwestycja pochłonęła ponad 108 tys. zł. Jej wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, natomiast chodniki w obydwóch gminach wykonała firma BRUKPOL.

 

1113574638

 

19555620

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa