W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Kolejne inwestycje miejskie

Z szeregu trwających obecnie inwestycji miejskich, część jest już na finiszu. Mielecki magistrat równocześnie prowadzi procedury przetargowe na wykonanie pozostałych inwestycji zaplanowanych na 2021 rok, trwają także prace projektowe  m.in. remontu Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mielcu.

Jedną z największych inwestycji prowadzonych w obecnym czasie w Mielcu są bez wątpienia zbiorniki retencyjne. Dzięki nim, zakończy się problem podtopień w mieście po ulewnych deszczach.

Projekt dofinansowany z  Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość projektu: 29 192 865,52 zł. Wkład Funduszy Europejskich: 20 173 506,45 zł.

Przypomnijmy, że budowa składa się z trzech etapów, dwa z nich dobiegły końca, obecnie trwają prace na osiedlu Borek Niski, gdzie dodatkowo przebudowywana jest kanalizacja deszczowa na ulicach Wspólnej i Kasztanowej. Koszt zbiorników (etap trzeci) to 5 821 377,13 zł. Termin zakończenia budowy to 30 września 2021 r., jednak postęp prac wskazuje, że finiszu można spodziewać się wcześniej.

W pierwszej połowie czerwca zakończą się także prace remontowe na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Mielcu. Warto wspomnieć, że projekt ten decyzją mieszkańców został wybrany w zeszłorocznej edycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Wartość inwestycji to prawie 390 tysięcy złotych.

Dodatkowo trwają prace budowlane:

– przy Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu, gdzie już wkrótce powstanie bieżnia lekkoatletyczna

– przy Przedszkolu Miejskim nr 7 w Mielcu, gdzie w ramach MBO wymieniane jest ogrodzenie. W przedszkolu zakończono także instalację solarną.

Rozpoczęły się także roboty przygotowawcze przy budowie pneumatycznego zadaszenia boiska piłkarskiego na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu. Za realizację zadania inwestycyjnego odpowiedzialne jest konsorcjum firm: Gardenia Sport Sp. z o.o. i Garapena Sp. o.o, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w ramach przetargu. Zgodnie z umową, wykonawca na realizację zadania ma czas do końca października bieżącego roku.

Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Budowy Zadaszeń Boisk Piłkarskich – edycja pilotażowa 2020. Wartość projektu: 2 701 941,00 zł. Dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej: 1 098 300,00 zł

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa