Kolejne medale dla młodych Mielczan [FOTO]

Mielec od wielu lat wspiera sport, a wyniki jakie osiągają mieleccy zawodnicy stanowią świetną promocję naszego miasta i regionu.

Po karatekach i bokserach do grona tegorocznych medalistów Mistrzostw Polski dołączyli zawodnicy Jiu-Jitsu oraz lekkoatletka Anna Zdziebło.

15 kwietnia w Warszawie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski ADCC , największa krajowa impreza w roku dla zawodników sportów chwytanych specjalizujących się w formule walki bez kimon. Na 10 matach Bemowskiego OSiR-u w różnych kategoriach wagowych jak i stopniach zaawansowania rywalizowało ponad  1400 zawodników z całego kraju, w tym 11 zawodników UKS Siódemka, 3 Team Sukata Poland. Reprezentanci Mielca wywalczyli 7 medali.  Szczególnie ceny jest medal wywalczony przez Patryka Domagałę (UKS Siódemka) , który w półfinale uległ zawodnikowi z Gdańska, jednak ostatecznie wygrał walkę o brązowy medal.

Medale zdobyli:

II miejsce  Laura Machnik (UKS Siódemka) – Junior, women, 9-10 lat; -24 kg

II miejsce  Emily Zieliński (UKS Siódemka) – Junior, women, 9-10 lat; -28 kg

II miejsce  Kamila Trojnacka (UKS Siódemka)  – Junior, women, 11-12 lat; -32 kg

III miejsce Patryk Domagała (UKS Siódemka) – Adult, men, średnio-zaawansowany; -60 kg

III miejsce Miłosz Jarosławski (UKS Siódemka)  – Junior, men, 7-8 lat; -28 kg

III miejsce Jakub Machnik (UKS Siódemka)  – Junior, men, 11-12 lat; -36 kg

II miejsce Jakub Blicharczyk (Team Sukata Poland) – Master 2 men średnio-zaawansowany – 76,9 kg

Pozostali reprezentanci UKS Siódemka: Zuzanna Bożek, Jakub Jarosławski, Kacper Pszenniak, Antoni Węgrzyn oraz Team Sukata Poland: Dawid Leś i Wojciech Niziołek

W dniu 23 kwietnia wokół  Stadionu Narodowego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km. Pod nieobecność naszej podwójnej wicemistrzyni świata z Eugene Katarzyny Zdziebło, bardzo dobry występ zaliczyła Anna Zdziebło (LKS Stal Mielec) zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski. W rywalizacji mężczyzn 7 miejsce wywalczył Hubert Wójcik.

Gratulujemy zarówno zawodnikom jak i trenerom wspaniałych osiągnięć!