W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Kolejne „Mieleckie kolędowanie z Posłem” [FOTO]

W niedzielne popołudnie, 29 stycznia br. w Pałacyku Oborskich w Mielcu Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos zaprosił mieszkańców Mielca i powiatu mieleckiego na wspólne kolędowanie.

Niedługo po objęciu mandatu poselskiego, w styczniu 2020 roku poseł Fryderyk Kapinos zorganizował pierwsze spotkanie pod znakiem wspólnego kolędowania. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem. W tym roku poseł Fryderyk Kapinos powrócił do pomysłu wspólnego kolędowania w Pałacyku Oborskich.

Tym razem w rolę muzycznego przewodnika po świecie kolęd i pastorałek wcielił się Marcin Pokusa, nauczyciel śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu, leader i inicjator zespołu iGramy z Pokusą, Ślemienianin, góral żywiecki, współzałożyciel wielu znanych zespołów muzycznych takich jak: Siewcy Lednicy, Kapela Marcina Pokusy, Fickowo Pokusa, BESQUIDIANS; producent, muzyk folkowy a także śpiewak operowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu ks. dr hab. Pawła Sobierajskiego, artysta chóru Opery Krakowskiej, laureat nagrody TVP Poznań „Eurotalent 2004”.

Zgromadzeni na drugim „Mieleckim kolędowaniu z Posłem” zaśpiewali kilkanaście kolęd i pastorałek. Goście spotkania usłyszeli również od Marcina Pokusy anegdoty i ciekawostki związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia na Żywiecczyźnie – rodzinnych stronach artysty.

– Zbliża się koniec tradycyjnego czasu śpiewania kolęd i pastorałek. Bardzo się cieszę, możemy się dziś spotkać i wspólnie kolędować. To bardzo ważne, aby dbać o kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych  – mówił poseł Fryderyk Kapinos.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa