W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Kolejne staże uczniów w ramach projektu „Zawody Przyszłości”

Przyszli mechanicy lotniczy oraz monterzy maszyn i urządzeń w czasie ferii zimowych odbyli kolejne staże w firmach: Linetech, Gardner Aerospace oraz Zakładach Elektroniki i Mechaniki Precyzyjnej R&G SA.

Firmy Linetech, Gardner Aerospace oraz Zakłady Elektroniki i Mechaniki Precyzyjnej R&G SA są partnerami Powiatu Mieleckiego w realizacji projektu „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, Oś priorytetowa IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego.

W zrealizowanych w ramach projektu stażach, które odbyły się  w dniach od 11 do 15 lutego, udział wzięło łącznie 37 osób. 15 uczniów uczyło się podstaw zawodu mechanika lotniczego w firmie Linetech w Jasionce. Młodzież kształcąca się na kierunku mechanik monter maszyn i urządzeń szlifowała umiejętności w mieleckich firmach: Zakładach Elektroniki i Mechaniki Precyzyjnej R&G SA (6 uczniów) oraz Gardner Aerospace (12 uczniów). Dodatkowo, w czasie staży zawodowych swoje kwalifikacje podnosili również nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Przypomnijmy. Projekt „Zawody Przyszłości” jest realizowany w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu od 1 września 2017 roku. Jego celem jest w szczególności kształcenie uczniów w sposób dualny, a więc taki, który łączy teorię z jak największą liczbą zajęć praktycznych. Dzięki płatnym stażom w firmach partnerskich uczniowie mają bezpośredni kontakt z najnowocześniejszymi technologiami, a także uczą się obsługi wielu innowacyjnych narzędzi. Doświadczenie zdobywane przy linii produkcyjnej czy w lotniczym hangarze zwiększa ich kompetencje pracownicze, a tym samym szanse na przyszłe zatrudnienie w zawodzie.
W ciągu trzech lat kształcenia przyszli monterzy maszyn i urządzeń odbędą łącznie 300 godzin praktyk w firmach Gardner Aerospace oraz R&G. Jeszcze więcej, bo 450 godzin stażu czeka młodych mechaników lotniczych.

Zachęcamy do obejrzenia materiału na temat staży przygotowanego przez Telewizję Polską Rzeszów. Video dotępne jest TUTAJ


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Otwarcie Miesiąca Kultury Borowskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Święto Miasta i Gminy Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa