Informacje Sport

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. SPR GKS Autoinwest Żukowo – Handball Stal Mielec 27:30

Kolejny komplet punktów wywalczony przez mieleckich szczypiornistów. Po bardzo dobrym meczu podopieczni trenera Rafała Glińskiego pokonali na wyjeździe SPR GKS Autoinwest Żukowo. Najwięcej bramek dla mieleckiego zespołu zdobyli: Adam Babicz, Damian Krzysztofik i Igor Graczyk.

Choć oba zespoły w tabeli dzieliła spora różnica punktowa, to trener Gliński przestrzegał swoich zawodników, że w Żukowie czeka ich trudna przeprawa. Jak się okazało – miał rację. Drużyna gospodarzy, która do tej pory wygrała dwa spotkania, mocno postawiła się będącym wyżej w tabeli mielczanom. Szczególnie w pierwszej połowie.

Początek należał bowiem do gospodarzy. Może nie była to jakaś duża przewaga, ale gracze z Żukowa prowadzili m.in. 2:0, 7:5, a w swoim najlepszym momencie nawet 9:6. Zgodnie z przewidywaniami trudno było zatrzymać najlepszego strzelca ligi – Grzegorza Dorsza, który w dziesięć minut zdobył cztery bramki, a całe spotkanie zakończył z dziesięcioma trafieniami.

Mielczanie otrząsnęli się po kwadransie gry. Po bramkach Denisa Wołyncewa, Adama Babicza i Pawła Wilka zrobił się remis 9:9. Chwilę później, bo w 21.minucie prowadzili już dwoma bramkami, po skutecznych rzutach Damiana Krzysztofika i Igora Graczyka. Taką dwubramkową zaliczkę udało się utrzymać do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie podopieczni trenera Glińskiego większych problemów już nie mieli. Bardzo dobra obrona, interwencje Wojciecha Czerwińskiego i skuteczna gra w ataku pozwoliły budować bezpieczną przewagę.

W 53.minucie po bramce Pawła Wilka różnica urosła już do ośmiu trafień (21:29) i wiadomo było, że komplet „oczek” pojedzie na Podkarpacie. W końcówce drużyna z Żukowa odrobiła część strat, ale to było to za mało i za późno. Handball Stal Mielec wygrała zasłużenie i na swoim koncie inkasuje kolejne 3.punkty.

Źródło: Handball Stal Mielec

SPR GKS Autoinwest Żukowo – Handball Stal Mielec 27:30 (15:17)

Żukowo: Żurawski, Witkowski – Brzozowiec 2, Ponto, Peret 1, Sadowski 1, Dorsz 10, Saraczyn 2, Sparzak, Ściesiński, Jagielski 4, Gajdziński 3, Dobrakowski, Benkowski 4.

Czerwona kartka: Benkowski (28.minuta, faul).

Stal: Dekarz, Czerwiński, Wiśniewski – Wilk 3, Nowak, Ruhnke 1, Babicz 5, Kotliński 2, Graczyk 5, Wołyncew 4, Napierała 3, Kaźmierczak 1, Smoliński 1, Włoskiewicz, Goliszewski, Krzysztofik 5. Trener Rafał Gliński.

Czerwona kartka: Graczyk (53.minuta, gradacja kar).