W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

Kolejny kandydat do fotela Prezydenta Miasta Mielca-Andrzej Skowron [VIDEO]

W czwartek 30 sierpnia w restauracji Piano Cafe odbyła się zapowiadana wcześniej prezentacja kolejnego kandydata na fotel Prezydenta Miasta Mielca – Andrzeja Skowrona.

Kandydat Komitetu KWW Nowy Mielec to postać powszechnie znana postrzegana jako zwolennik opcji  konserwatywno-chrześcijańskiej.

Andrzej Skowron urodził się 28 maja 1971 r. w Mielcu. Pochodzi z wielodzietnej rodziny: miał pięciu braci i siostrę. Mielczanin. Jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, w którym zdał maturę w 1990 r. W 1997 r. został magistrem historii, ukończywszy Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Rzeszowie. W 2002 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych na Akademii Pedagogicznej w Krakowie broniąc rozprawę pt.: „Ład normatywny i instytucjonalny w myśli politycznej Friedricha Augusta von Hayeka i Ludwiga von Misesa”. Wykładowca akademicki, autor publikacji naukowych i popularno-naukowych. Żonaty: żona Agnieszka – pielęgniarka. Troje dzieci: Kinga – 18 lat, Julia – 14 lat, Mateusz – 10 lat. Entuzjasta wszelakiej literatury, a także kibic sportowy.
W 2002 r. został po raz pierwszy wybrany na radnego Rady Miejskiej w Mielcu. Pełnił w niej funkcję przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska, Zdrowia i Spraw Socjalnych. W 2005 r. został asystentem posła do Parlamentu Europejskiego – Andrzeja Zapałowskiego. W 2006 r. ponownie wybrano go na radnego Rady Miejskiej. Od roku akademickiego 2008/2009 pełnił funkcję dziekana Wydziału Zamiejscowego w Mielcu Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Krakowie. Obecnie jest tam zatrudniony na stanowisku prodziekana. W 2012 r. został wybrany na prezesa Klubu Inteligencji Katolickiej w Mielcu i sprawuję tę funkcję do tej pory. W 2014 r. po raz trzeci został wybrany radnym miejskim. W obecnej kadencji samorządu zasiada w dwóch komisjach: Komisji Rewizyjnej, której jest przewodniczącym oraz Komisji Gospodarki i Finansów.

Źródło: opracowano na podstawie Radnomatu: http://radni.mielec.pl/andrzej-skowron/, dostęp: 29.08.2018 r.; informacje własne.

 

 

 

https://www.facebook.com/WCieniuJupiterow/videos/2082440085419230/?t=3

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa