W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

Kolejny nowy zawodnik w drużynie FKS Stal Mielec

Dawid Kort został nowym zawodnikiem PGE FKS Stali Mielec. 26-letni środkowy pomocnik związał się z naszym klubem rocznym kontraktem.

Dawid Kort (ur. 29.04.1995) jest wychowankiem Pogoni Szczecin. To w stolicy województwa zachodniopomorskiego zaczynał swoją piłkarską karierę i stawiał pierwsze kroki na poziomie ekstraklasy. Debiut w pierwszym zespole Pogoni zaliczył w wieku 18 lat.

Ze Szczecina odszedł w 2018 roku, gdy postanowił kontynuować swoją karierę w Wiśle Kraków. W drużynie prowadzonej wówczas przez trenera Macieja Stolarczyka spisywał się bardzo dobrze – w 20 ligowych meczach zdobył 3 bramki i zaliczył 2 asysty. Zimą 2019 roku zdecydował się na transfer zagraniczny. Trafił do Atromitosu Ateny.

Do Polski wrócił latem 2019 roku, podpisując kontrakt z pierwszoligową Miedzią Legnica. Tam w sezonie 2019/20 zdobył 3 bramki i zaliczył 2 asysty.

Kolejne rozgrywki to już inny klub, ale nadal Fortuna 1 Liga. Dawid Kort sezon 2020/21 spędził w Odrze Opole, w której w 21 spotkaniach zdobył 3 bramki.

Teraz na zasadzie wolnego transferu podpisał kontrakt z PGE FKS Stalą Mielec. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że trafiam znowu do ekstraklasy. W Stali Mielec chcę pokazać się z jak najlepszej strony – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu.

Dawid Kort w PGE FKS Stali Mielec będzie występował z numerem 18.

Stalmielec.com

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa