Slider

Szóstoklasista  z SP-3 Jan Wanatowicz zajął pierwsze miejsce w województwie podkarpackim ze względu na ilość tytułów laureata w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Uczeń klasy VI „c” uczestniczył wraz z towarzyszącymi mu nauczycielami i dyrektorem szkoły w uroczystości wojewódzkiego podsumowania konkursów kuratoryjnych dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/17, która miała miejsce 7 czerwca w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie.

Janek otrzymał z rąk wojewody Ewy Leniart oraz kurator oświaty Małgorzaty Rauch list gratulacyjny i nagrodę rzeczową za cztery tytuły laureata: z matematyki, przyrody, historii i języka polskiego. Dyplomy uznania wręczono za te dokonania czworgu nauczycielom-opiekunom naukowym chłopca:  Aurelii Szczurek, Annie Rzeźnik, Barbarze Czai i Mirosławowi Kapinosowi. W kolejnej części uroczystości nagrodzono szkoły.

Dyrektor placówki Adam Jastrząb już po raz szósty, z czego czwarty z rzędu odebrał zaszczytny tytuł „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”, a mielecka „Trójka” z 8 tytułami laureata i 3 tytułami finalisty wojewódzkich konkursów przedmiotowych uplasowała się na drugim miejscu w województwie.

Na kolejny już zaszczyt w dziejach szkoły, zajęcia miejsca na podium (z czego  czwarty z rzędu) oprócz Jana Wanatowicza i jego opiekunów pracowali: z matematyki laureatka – Martyna Róg i finalista- Dominik Buś (opiekun Aurelia Szczurek), z przyrody laureaci Jakub Brzozowski i Jakub Pazdro (opiekun Anna Rzeźnik),  z historii laureat Hubert Bryła (opiekun Barbara Czaja), z języka polskiego finalistka Paula Barnaś (opiekun Mirosław Kapinos) oraz finalista z języka angielskiego Alan Stanos (opiekun Agnieszka Szumilas).

Godne podkreślenia jest również to, że praca uczniów i nauczycieli SP-3 znacznie wpłynęła na zajęcie przez miasto Mielec trzeciego miejsca w województwie (z 12 laureatami, z czego aż 8 to uczniowie naszej „Trójki”) , również w ujęciu całego powiatu mieleckiego (18 laureatów), który zajął trzecie miejsce na Podkarpaciu.

Uczniom-laureatom i finalistom oraz opiekunom naukowym dziękujemy za statystyki:  1 miejsce indywidualnie ucznia na Podkarpaciu, 2 miejsce szkoły w województwie,  1 miejsce szkoły w mieście i powiecie, 3 miejsce miasta i 3 miejsce powiatu w ujęciu wojewódzkim. Jest to doskonały prezent na zbliżające się sześćdziesięciolecie funkcjonowania szkoły przy ulicy Żeromskiego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider