W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Kolejny przypadek zakażenia na podkarpaciu

Na podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejny – 26 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. To kobieta w sile wieku z powiatu niżańskiego, która przebywa w ścisłej kwarantannie. 

W Polsce zanotowano już 547 przypadki koronawirusa, najwięcej w województwie mazowieckim. Część z nich to przypadki zarażenia wewnątrz Polski.
54814 osób w kraju jest objętych dwutygodniową kwarantanną, 1047 osób jest hospitalizowanych, 74106 osób zgłoszono do kwarantanny po powrocie do kraju, a 56623 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym.
Objawy ustąpiły u 13 osób. Jedna osoba uznawana jest za tzw. ”ozdrowieńca”.
W kraju zmarło pięć osób: 57-letnia mieszkanka Poznania, 73-letni pacjent z Wrocławia, 66-letni mężczyzna z Lublina, 67-latek leczony w Łańcucie oraz 57-letni pacjent z Wałbrzycha, oraz 27-latka hospitalizowana w Łańcucie. Pięć pierwszych ofiar cierpiało na choroby towarzyszące. O szóstej podano informację, że bezpośrednią przyczyną jej śmierci była sepsa.

Niestety w szpitalu w Poznaniu właśnie zmarła 6 osoba 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejacymi chorobami. Trwa oczekiwanie na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci.
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa