W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Sport

Kolejny sukces Akademii Piłkarskiej „Piłkarskie Nadzieje” [FOTO]

Młodzi piłkarze zdobyli brązowy medal w kategorii U-13 podczas mistrzostw Dana Cup. Pozostałe drużyny w z roczników 2006 oraz 2007 również walczyły bardzo dzielnie i zanotowały dobre wyniki.

Reprezentanci najdalszych zakątków globu – od Gwatemali po Nową Zelandię, poprzez Europę, Afrykę i Azję. Nie ma Kontynentu, który nie wystawiłby chociaż jednej drużyny w największych mistrzostwach dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej – Dana Cup 2018. W tegorocznej edycji, która odbyła się w ostatni tydzień lipca na północy Danii, wzięło udział ponad tysiąc drużyn z 55 krajów z całego świata, w tym reprezentujące południowo-wschodnią Polskę, Piłkarskie Nadzieje Mielec.

Znakiem rozpoznawczym turnieju jest jego ceremonia otwarcia. Podczas jej trwania uformowany jest pochód przypominający ten, który poprzedza rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich. Przemarsz tysięcy zawodników z całego świata, prowadzi przez zabytkowe miasto Hjorring do miejscowego stadionu, gdzie z trybun oklaskuje ich ponad 10 tysięcy widzów. Spektakularna ceremonia jest transmitowana przez duńską telewizję TV2, a na jej zakończenie odbywają się koncerty międzynarodowych gwiazd muzyki.

Na Dana Cup Piłkarskie Nadzieje grały zespołami z roczników 2007, 2006 oraz 2005. Na młodych piłkarzy z Mielca czekały topowe drużyny z Islandii, Norwegii, Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kuala Lumpur, Anglii, Peru, Malty, Ukrainy a także z Wysp Owczych. – Spotkania fazy grupowej były wielką niewiadomą dla nas wszystkich. Pierwszy mecz na turnieju rozgrywaliśmy bardzo wcześnie rano. Mimo sporej nerwowości na początku spotkania szybko przejęliśmy kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i wygraliśmy pewnie – relacjonuje trener rocznika 2005 Jacek Cyganowski. – Moim zdaniem premierowy mecz na Dana Cup był bardzo ważny pod względem mentalnym. Chłopcy uwierzyli w siebie i zdali sobie sprawę, że mogą sporo osiągnąć – podkreśla.

Jego drużyna osiągnęła ogromny sukces – została zatrzymana dopiero w półfinale, gdzie lepsza okazała się jedna z najlepszych drużyn w Norwegii, Vidar FK. – Mieliśmy swoje okazje, ale brakowało szczęścia. Norwedzy szybko strzelili bramkę i później grali bardzo mądrze – informuje Cyganowski. – Jestem bardzo dumny z wszystkich naszych zawodników. Zagrali naprawdę znakomicie. Mogę im tylko serdecznie pogratulować – mówi z uznaniem.

Piłkarskie Nadzieje w kategorii U-13 wystawiła też drugą drużynę, która zatrzymała się dopiero w ćwierćfinale po porażce z zespołem z Malty.

Bardzo dobrze spisały się również drużyny z roczników 2006 i 2007. Podopieczni trenerów Pawła Mrozika, Tomasza Grabca, Dariusza Szadego oraz Piotra Gilara wygrali swoje mecze w fazie grupowej i w komplecie awansowali do play-offów. Tam szło im już ze zmiennym szczęściem. Części udało się awansować do 1/8 finału, pozostałe zespoły odpadły w fazie TOP32. – Z każdym rokiem jesteśmy coraz bardziej doświadczeni. To też było widać na przykładzie tegorocznych zmagań. Muszę również przyznać, że tegoroczny poziom Dana Cup, był bardzo wysoki. Tam nie było słabych, czy nawet średnich drużyn. Tym bardziej gratulujemy naszym podopiecznym, że w takim gronie, spsiali się tak dobrze – podkreśla Paweł Mrozik.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa