W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

KoLiber uczy ekonomii

Kolejna edycja ogólnopolskiego projektu „Lekcje Ekonomii dla Młodzieży” dotarła do Mielca. Jest to projekt Stowarzyszenia KoLiber i Fundacji Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa.

Dzięki prowadzącym z mieleckiego koła KoLiber: Artur Mryczko Filip Olszewski, Marcin Serafin oraz Hubert Wejman takie zajęcia odbyły w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w okresie od grudnia do lutego. Cyklem pięciu, połączonych ze sobą, lekcji zostały objęte wszystkie klasy pierwsze.

Jest to już IV edycja tego projektu. W poprzednim roku szkolnym podobne zajęcia odbywały się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. Celem projektu jest zaznajomienie uczniów z podstawami nauki ekonomii oraz kształcenie przyszłej elity intelektualnej i biznesowej, która będzie przyczyniać się do rozwoju polskiej gospodarki. 

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej projektu wszystkie lekcje zostały przygotowane w myśl łacińskiej zasady: Słowa uczą, przykłady pociągają. Widać to szczególnie podczas lekcji o „Podziale bogactw” gdzie uczniowie mogą wymieniać się cukierkami oraz w trakcie lekcji pt. „Oszczędzanie”, gdzie uczniowie stają się pracownikami fabryki butów.

 Uczniowie Konarskiego, podobnie jak ci z Kopernika w poprzednim roku szkolnym, pozytywnie przyjęli taką formę zajęć, aktywnie angażując się w prowadzone lekcji dotyczące m.in. oszczędności, bankowości czy wolnego rynku.

 

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa