W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Komisja bezpieczeństwa z nowymi radnymi w składzie

Zbigniew Działowski  i Józef Smaczny zasilą skład Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego działającej przy samorządzie Powiatu Mieleckiego.

Kadencja rady powiatu nie jest tożsama z kadencją komisji bezpieczeństwa i porządku – z tego też względu, po listopadowych wyborach samorządowych, koniecznym było uzupełnienie składu komisji.

Na nowych członków rady, podczas grudniowej sesji Rady Powiatu Mieleckiego, wskazano Zbigniewa Działowskiego i Józefa Smacznego. Kandydatury przegłosowano.

Przypomnijmy. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego działa na podstawie ustawy o samorządzie powiatowym. Do jej zadań należy m.in. ocena zagrożeń bezpieczeństwa na terenie powiatu, opiniowanie pracy policji i innych służb, jednostki i straży czy przygotowywanie projektu powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Kadencja obecnego składu komisji potrwa do 31 stycznia 2020 roku.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa