W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

#KOMÓRKOMANIA w V Liceum Ogólnokształcącym zakończona!

W dniach od 13 do 15 listopada 2017 r. w V Liceum Ogólnokszałcącym przeprowadzono akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych – #KOMÓRKOMANIA.

Celem tej akcji, zainicjowanej przez Fundację DKMS, było przede wszystkim edukacyjno-informacyjne oddziaływanie w środowisku szkolnym (zarówno wśród uczniów, ich rodziców, jak i wśród nauczycieli), a u jej założeń leżało uwrażliwienie tego środowiska na potrzeby drugiego człowieka, szczególnie każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi.


Dwa pierwsze dni upłynęły w V L.O. na rejestracji rodziców. Doskonałą okazją ku temu były odbywające się w tych dniach zebrania. Kolejnego dnia natomiast mogli rejestrować się uczniowie oraz nauczyciele. Zainteresowanie akcją było bardzo duże. Jak podkreśla Dorota Szymańska – Bar, szkolny koordynator #KOMÓRKOMANII, zarówno młodzież, jak i rodzice oraz nauczyciele okazali dużą wrażliwość.

Choć nie każdy mógł zostać dawcą, liczne pytania dotyczące akcji świadczą o jej powodzeniu. „Potrzeba podejmowania takich działań jest ogromna – informuje p. Szymańska Bar – ponieważ ciągle ogromne pozostają potrzeby osób chorych na nowotwory krwi. Znalezienie bliźniaka genetycznego jest procesem żmudnym i długotrwałym. Im więcej potencjalnych dawców zarejestruje się w bazie, tym większa szansa na uratowanie czyjegoś istnienia. A przecież rejestracja to tylko chwila i nie wymaga żadnego przygotowania”.
W wyniku przeprowadzonej akcji w bazie DKMS zarejestrowało się 60 osób, co oznacza 60 potencjalnych szans na ocalenie ludzkiego życia.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa