W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Kompleks rekreacyjny w Dąbiu

21 listopada w Dąbiu (gm. Radomyśl Wielki) oficjalnie oddane zostało do użytku boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią.

Wybudowane zostało obok remizy, boiska piłkarskiego i siłowni zewnętrznej powstałej w ramach rządowego programu OSA. Ma wymiary 32 na 21 metrów. Jest ogrodzone 6-metrowymi piłkochwytami. Będzie można na nim zagrać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę, koszykówkę, streetball, tenis ziemny i kometkę.


– Sporo czekaliśmy na ten obiekt, ale w końcu marzenie stało się faktem. Dziękujemy władzom gminy, burmistrzowi za tę inwestycję – mówił sołtys Krzysztof Mazur.
Koszt tego przedsięwzięcia zrealizowanego przez gminę wyniósł 347,9 tys. zł.
– Życzę mieszkańcom Dąbia, żeby ten obiekt żył. To boisko jest dla wszystkich, dzieci, młodzieży dorosłych. Obok jest siłownia do korzystania z której także zachęcam – powiedział podczas otwarcia burmistrz Józef Rybiński.
Przy okazji otwarcia boiska wielofunkcyjnego uczniowie SP Dąbie zaprezentowali program patriotyczny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Dodatkowo uczniowie w ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki uczestniczyli w różnych konkurencjach sportowych.
Jeśli chodzi o infrastrukturę sportowo-rekreacyjną to w sumie w gminie Radomyśl Wielki jest już 12 siłowni zewnętrznych, 13 boisk wielofunkcyjnych z różnego rodzaju sztuczną nawierzchnią, 16 placów zabaw i 15 boisk piłkarskich.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa