W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Kompozytor z Jasła odwiedził Mieleckie Towarzystwo Literackie

Bardzo ciekawą imprezą Mieleckiego Towarzystwa Literackiego było 11 września 2021 r. spotkanie autorskie Jerzego Gronkiewicza – lekarza, poety barda i kompozytora z Jasła, osobowości roku 2020 gazety „Nowiny”, w siedzibie MTL mieszczącej się w „Łojczykówce”.

Autor z Jasła przywiózł ze sobą  do Mielca swoje pięć  książek wydrukowanych w wydawnictwie „Adam Marszałek”. Można było wśród nich znaleźć dwa obszerne zbiory wierszy, ale także publikacje poświęcone dzieciom. Razem z autorem przybyli dwaj członkowie jego zespołu: Mariusz Wiatr i Mariusz Szlachetka.

W rolę konferansjera wcielił się prezes MTL – Zbigniew Michalski. Po przywitaniu gości zaanonsował on występ Barbary Augustyn i Katarzyny Hudy. Przedstawiły one, z akompaniamentem zespołu, wybrane wiersze z książki „Recepty miłosne” – tej samej, której promocja nie odbyła się w marcu 2020 r. w Mielcu.

Miał też swoje drugie pięć twórca pochodzący z Dąbrówki nieopodal Jasła: zachwycił interpretacjami własnych piosenek,  z mocnymi akcentami lirycznymi, ale także odczytał kilka swoich wierszy: opowiadają one o powrocie do natury, świętościach bieszczadzkiej ziemi, i… miłości. Podczas swego występu wspomniał także śp. Józefa Załuckiego. Ze spotkania powstała bogata dokumentacja faktograficzna w postaci filmów i zdjęć.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa