W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Koncert Andrzeja Szęszoła [FOTO]

Entuzjastycznie reagowała mielecka publiczność na koncert, który odbył się 8 grudnia w Domu Kultury SCK. Andrzej Szęszoł, mielecki kompozytor i pieśniarz, znany od wielu lat naszej publiczności, wystąpił nie tylko ze swoim Zespołem, ale także z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej PSM II stopnia pod dyrekcją Ryszarda Kuska.

Jak zapowiedziała na wstępie dyrektor SCK, Joanna Kruszyńska, zagranie koncertu z towarzyszeniem orkiestrowym było marzeniem Andrzeja Szęszoła. Po wielu miesiącach przygotowań udało się zrealizować ten cel.

To już kolejny ciekawy projekt muzyka. Ponad rok temu wraz z wokalistą wystąpili muzycy grający na instrumentach z odległych epok, violi da gamba, wiolonczeli barokowej i flecie barokowym. Jedną z instrumentalistek była córka Andrzeja Szęszoła, Olga. Ten skład na tyle przypadł artyście do gustu, że dołączył go także do swojego zespołu na sobotni koncert. W sumie w Zespole Andrzeja Szęszoła wystąpili: Jarosław Dzień (gitara, wokal), Witold Góral (gitara akustyczna), Olga Szęszoł (flety proste), Szczepan Dembiński (wiolonczela barokowa), Radosław Dembiński (viola da gamba).

Przewodnikiem po piosenkach wykonywanych przez artystę był Tomasz Kondeusz, który przyznał na wstępie, że jest wielkim admiratorem twórczości Andrzeja Szęszoła. Podkreślał także wielki talent poetycki Andrzeja Ciacha, autora większości tekstów piosenek Szęszoła.

Publiczność usłyszała ulubione piosenki w nowej aranżacji i z niezwykłym podkładem muzycznym w wykonaniu młodych kameralistów z Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Mielcu pod wodzą Ryszarda Kuska.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa