W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

Koncert chóru Akord i Belfersingers [FOTO]

Z przykrością informujemy, że nasz wkład w tegoroczny sezon kolędowy już zamknęliśmy! Ale jak zamknęliśmy! W sobotę (2 lutego) w kościele pw. MBNP wystąpiły dwa świetne chóry. Najpierw publiczność wysłuchała kolęd i pastorałek w interpretacji chóru ZNP i SCK „Akord” pod dyrekcją Grzegorza Oliwy. Kto zna ten chór, nie będzie zdziwiony, że znów otrzymaliśmy popis muzycznych umiejętności wysokiej próby.

W drugiej części gościnnie wystąpił Chór Kameralny „Belfersingers” z Gorlickiego Centrum Kultury pod dyrekcją Łukasza Wódeckiego i z pewnością ten występ nie rozczarował publiczności, wręcz przeciwnie. Muzycy z Gorlic zostali przyjęci przez mielczan niezwykle ciepło.

W finale oba chóry zaśpiewały „Cichą noc”, kolędę, której 200-lecie istnienia świat obchodził hucznie w ubiegłym roku. Ta kolęda jest absolutnie wyjątkowa. Znają ją ludzie na całym świecie bez względu na pochodzenie i religię, śpiewa ją rocznie w ponad 300 językach i dialektach ok. 2 mld ludzi.

Wykonuje się zwykle 3 spośród 6 zwrotek wersji oryginalnej. Z okazji niedawno minionej 200-rocznicy powstania kolędy chóry „Akord” i „Belfersingers” wykonały – wraz z zebrana w kościele publicznością – wszystkie zwrotki tej przepięknej kolędy.

Dziękujemy artystom i publiczności.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na słowackich zawodach MMA [FOTO]

Wiadomości Mielec

Faworyt meczu powstrzymany. FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa 0:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa