W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Koncert Doroty Miśkiewicz

IV Koncert
Piano.pl

Koncert PIANO.PL Doroty Miśkiewicz to hołd dla polskiej pianistyki. Fortepian to polska specjalność, spośród wielu doskonałych muzyków to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym, zauważa artystka. Jako, że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla nade wszystko dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę.

Tę drogę wyznaczył także inny znakomity pianista, Fryderyk Chopin, który był nie tylko genialnym kompozytorem, ale i… improwizatorem!
Koncert PIANO.PL jest kontynuacją bezprecedensowego wydarzenia zrealizowanego w maju 2016 roku w Warszawie, podczas którego na jednej scenie wraz z Dorotą Miśkiewicz zaprezentowali się: Leszek Możdżer, Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski, Grzegorz Turnau, Andrzej Jagodziński, Bogdan Hołownia, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania, Michał Tokaj, Piotr Orzechowski, Tomasz Kałwak, Lutosławski Piano Duo (Bartek Wąsik i Emilia Sitarz), Atom String Quartet oraz gościnnie Henryk Miśkiewicz.

Płyta CD i DVD z rejestracją koncertu miała swoją premierę 28 października 2016. Projekt znalazł ogromne uznanie w oczach krytyków i środowiska muzycznego, które przełożyło się na przyznanie płycie następujących nagród I wyróżnień: FRYDERYKI 2016 – nominacja dla Doroty Miśkiewicz w kategorii Jazzowy Artysta Roku, nominacja w kategorii Jazzowy Album Roku; JAZZ TOP 2016 magazynu Jazz Forum – zwycięzca w kategoriach: najlepszy album i najważniejsze wydarzenie jazzowe; KORYFEUSZ POLSKIEJ MUZYKI 2016 – nominacja w kategorii ,,Osobowość Roku”.

W Mielcu Dorota Miśkiewicz zagra koncert, który jest „pomniejszoną” prezentacją unikalnego przedsięwzięcia, zrealizowanego w Warszawie. Na scenie pojawią się trzej pianiści reprezentujący trzy muzyczne pokolenia oraz Atom String Quartet.
Na koncert składają się piosenki należące do kanonu polskiej muzyki, a ich wybór podyktowany został osobistymi sympatiami Doroty, subiektywnym odczuwaniem muzyki i tekstu. Decyzje aranżacyjne dotyczące wybranych utworów pozostawione zostały pianistom. Niektóre aranżacje są zaskakujące, pokazują nowe oblicze mniej lub bardziej znanych piosenek, inne dążą do prostoty, nie odbiegając znacznie od oryginałów. Jedne i drugie zachwycają!

WYKONAWCY
DOROTA MIŚKIEWICZ – śpiew
WŁODZIMIERZ NAHORNY – fortepian
MARCIN WASILEWSKI – fortepian
PIOTR ORZECHOWSKI (PIANOHOOLOGAN) – fortepian
ATOM STRING QUARTET:
Mateusz Smoczyński – skrzypce
Dawid Lubowicz – skrzypce
Michał Zaborski – altówka
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

14 lipca (piątek), godz. 19.30
Sala widowiskowa Domu Kultury SCK
Koncert biletowany

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa