Koncert Edyty Górniak zakończył XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. Impreza odbyła się w piątek 2 września na Placu AK w Mielcu.
Na początku koncertu wypowiedzieli się dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu Jacek Tejchma oraz prezydent Mielca Daniel Kozdęba. Opowiedzieli oni o festiwalu oraz zwrócili uwagę na ilość słuchaczy.
Następnie na scenę wkroczyła Edyta Górniak, dla której był to pierwszy koncert w naszym mieście. Wokalistka zaprezentowała liczne utwory, zarówno najnowsze, jak i nieco starsze. Podzieliła się także swoimi wrażeniami o Mielcu – bardzo spodobały jej się dwa kościoły. Szczególnie ciepło wspominała również… rosół, który zjadła w jednej z mieleckich restauracji.
Prawie dwugodzinny koncert zakończyło spotkanie z fanami. Jeszcze w trakcie występu Górniak zeszła ze sceny, by odebrać prezenty w postaci maskotek i rysunków, jakie przygotowali dla niej mielczanie.
2 komentarze
Wspaniały koncert Edyty! No, no!!! Brawo!
Dziękuję za zaproszenie Edyty do Mielca.Na żywo mogłam usłyszeć jej kunszt wokalny.Nie zawiodłam się. Jest to artystka