W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Koncert karnawałowy w Gminie Mielec [FOTO]

To już ostatnie chwile karnawału, dlatego członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” wraz z muzykami Kapeli Ludowej ZPiT „Chorzelowiacy” w niedzielę (20.02) na scenie Ośrodka Kultury zaprezentowali program artystyczny nawiązujący do staropolskich zwyczajów.   

Ten kipiący radością, zabawą i gwarem czas karnawału dobiega końca. Zgodnie z tradycją okres hucznych swawoli, zgiełku, sytości odchodzi, a rozpocznie się czas wielkopostnego wyciszenia, spokoju i pokuty. By wykorzystać ostanie chwile karnawału, artyści z chorzelowskiego Ośrodka Kultury zaprosili wszystkich do wspólnego weselenia się. W Koncercie „Zapustne Igraszki” pominęli jednak raczenie się słodkościami i tłustym jedzeniem, a skupili się na bardziej duchowej strawie czyli śpiewie, tańcu i uczuciach.  Wszystko dlatego, że karnawał był nie tylko czasem zabaw, ale także zalotów.  Dawniej uważano, że w ciągu roku nie ma lepszego czasu na szukanie drugiej połówki serca. 

Podczas Koncertu przy akompaniamencie Kapeli zaprezentowały się pary taneczne w fragmentach suit z różnych regionów Polski oraz tańcach narodowych. Zebrana publiczność mogła zobaczyć: Mazura Piastowskiego, Walc Barbary, Oberka, Kujawiaka, Krakowiaka, Suitę Łowicką, Tańce gorlickie, Suitę Lubelską, Suitę tańców Lachów Sądeckich, Suitę tańców rzeszowskich, Suitę tańców lasowiackich, Suitę beskidzką, Suitę tańców krośnieńskich, Suitę tańców przeworskich.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa