W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Koncert kolęd i pastorałek [FOTO, VIDEO]

Wczoraj w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbył się koncert Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes oraz kwartetu smyczkowego APOTHEOSIS z Tarnowa.

Dziewczęcy Chór istnieje od 1985 roku przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Zespół „Puellae Orantes” jest laureatem 23 konkursów chóralnych. Prowadzi szeroką działalność koncertową. Przemierzył tysiące kilometrów, koncertując wielokrotnie w Holandii, Belgii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji, Stanach Zjednoczonych, Danii, Bułgarii, na Słowacji i na Węgrzech. Wielokrotnie reprezentował Polskę podczas prestiżowych imprez w kraju i za granicą. Chór wydał dziewięć płyt CD i jedną DVD. Trzy z nich były nominowane do najważniejszej nagrody polskiego rynku fonograficznego – FRYDERYK, a jedna otrzymała tę nagrodę. Tarnowski zespół dokonał nagrań dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, telewizji francuskiej France 2 i France 3, radia watykańskiego, holenderskiego, francuskiego.

Kwartet smyczkowy APOTHEOSIS powstał w 2009 roku. Jest laureatem międzynarodowych konkursów w Polsce, Ukrainie i Słowenii. Uczestniczył w prestiżowych festiwalach, trasach koncertowych, m.in. po Stanach Zjednoczonych.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości