W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka Materiały video

Koncert Kolęd i Pastorałek [FOTO, VIDEO]

Dziś 4 stycznia 2019 roku w kościele p.w. Ducha Św. w Mielcu odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego „Akord” z Mielca oraz Podkarpackiego Chóru Męskiego z Rzeszowa.

Chórami dyrygował Grzegorz Oliwa, profesor Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W repertuarze koncertu znalazły się znane i mniej znane kolędy i pastorałki takich autorów jak Tomasza Flaszy, Franza Grubera, Macieja Małeckiego, Jana Kasprowicza czy Pawła Łukaszewskiego.

Chór Nauczycielski „Akord” Związku Nauczycielstwa Polskiego i Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu tym koncertem zainaugurował obchody 50-lecia powstania chóru. Jest to chór mieszany, zdobywca wielu nagród na festiwalach w Polsce i zagranicą, mający w dorobku kilka nagranych płyt z muzyką sakralną i świecką.

Podkarpacki Chór Męski z Rzeszowa w swojej 5-letniej działalności może poszczycić się kilkoma zdobytymi nagrodami na festiwalach w Polsce oraz 3-ma nagranymi płytami z muzyką polską. Tworzą go śpiewacy ze środowisk muzycznych z całego Podkarpacia.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa