W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Koncert Noworoczny w Chorzelowie

„Nie pójdziemy do miasta Betlejem, do stajenki, zobaczyć, jak leży mały Pan Jezus

na kolanach u swojej mateńki,

 Bo ani byśmy zaszli tak daleko, ani nie znamy drogi, a gwiazda betlejemska po nas tu nie przybieży,  bo tam prowadzi króli i jasełkowych pasterzy

Więc tylko zaśpiewamy i zatańczymy  pięknie, Dzieciątku i Świętej Panience, że  na pewno się ucieszą  w swojej dalekiej stajence”- takimi słowami rozpoczął koncert prowadzący Mariusz Sosiński

3 stycznia 2106 roku w  Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbył się Koncert Noworoczny. To już wieloletnia tradycja, że w pierwszych dniach  Nowego Roku zespoły działające w SOKiS Chorzelów prezentują swój dorobek artystyczny z ostatniego kwartału roku poprzedniego.

Witając zebranych widzów, wśród których był Wójt Gminy Mielec Józef Piątek z małżonką , Przewodniczący Rady Gminy Mielec Jan Kołodziej, radni  i sołtysi Gminy Mielec – dyrektor Ośrodka Kultury Dorota Kieraś – Jędrychowska, złożyła życzenia noworoczne i zadedykowała  koncert  rodzicom i rodzinom członków zespołów.

Przy wypełnionej po brzegi sali widowiskowej, wszyscy uczestnicy koncertu zaśpiewali „Cichą noc” otwierając Koncert Noworoczny 2016.

W tegorocznym koncercie wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” pod kierunkiem Bożeny Telegi- grupa młodsza  i reprezentacyjna z kolędami i pastorałkami oraz polskimi tańcami narodowymi, Klub Tańca Towarzyskiego „Takt” z tańcami latynoamerykańskimi i standardowymi z trenerem Mariuszem Sosińskim, gitarzyści grupa I,II,III pod opieką Krzysztofa Prucnala, dziecięca grupa wokalna z opiekunem Michałem Witkiem.

W wykonaniu tych grup widzowie usłyszeli polskie kolędy i pastorałki oraz Dorosła Grupa Teatralna

z Kolędą  Staropolską.  Koncert zakończyła  kolęda „Bóg się rodzi” w wykonaniu uczestników i widzów tegorocznego koncertu.

Dołączamy się do życzeń z koncertu noworocznego dla wszystkich Państwa.

Składamy Państwu życzenia dobrego zdrowia, powodzenia,

 wszystkich najskrytszych marzeń  spełnienia.
Szczęścia, co radość daje, miłości, co niesie pokój,
wiary, co nadzieje prowadzi, dni wypełnionych do końca,

Nowych wschodów  i zachodów słońca

oby troski życia zaginęły w mroku podczas nadchodzącego Nowego Roku!

 

DSC_0069  DSC_0078  DSC_0084  DSC_0118  DSC_0120  DSC_0127  DSC_0145  DSC_0147  DSC_0154  DSC_0159  DSC_0168  DSC_0170  DSC_0179  DSC_0188  DSC_0198  DSC_0204

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

1 Komentarzy

Kazimierz Tarapata 5 stycznia 2016 (wtorek) at 10:07

Jestem oczarowany wysokim poziomem artystycznym i organizacyjnym Koncertu. Szczególne wrażenie zrobiły na mnie tańce,, tak ludowe jak i towarzyskie, które oceniam bardzo wysoko, tak pod względem programu jak i wykonania. Podziwiam wysoki stopień trudności tych tańców, a także ich szeroki i różnorodny asortyment. Każdy, kto uczestniczył kiedykolwiek i w jakimkolwiek kursie tańca, może to ocenić i docenić. Pochwalam także doskonałe tempo koncertu, który mimo bardzo bogatego i ambitnego programu, nie trwał nazbyt długo. Na uwagę zasługuje także doskonałe połączenie religijnego i świeckiego charakteru tej imprezy, zachowujące właściwą proporcję. Tak czy owak, ogólne wrażenie można uznać jako celujące, dało się zauważyć wielkie zadowolenie widzów.
Cokolwiek dobrego bym jeszcze nie napisał na temat tego wspaniałego Koncertu, to i tak byłoby o wiele za mało.
Na koniec chciałem serdecznie podziękować i pogratulować organizatorom, osobom uczącym i wykonawcom, oraz życzyć dalszych sukcesów w pracy artystycznej, a także wiele szczęścia w życiu osobistym w tym Nowym 2016 Roku. Szczęść Boże !
Kazimierz Tarapata z Tuszowa Narodowego

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa