20 sierpnia 2018, 2:46
Slider
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Koncert „Wielki Rock dla Małych Serc”[FOTO, VIDEO]

Na początku grudnia w krakowskim kinie Kijów odbył się koncert charytatywny na rzecz Oddziałów Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (Prokocim).

Gwiazdami wieczoru byli Mateusz Ziółko z zespołem, zwycięzca Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (debiuty) oraz III edycji „The Voice of Poland”, a także Aleksandra Nizio, zwyciężczyni V edycji „The Voice of Poland”. Był to już kolejny, czwarty koncert charytatywny, z którego dochód został przekazany na zakup sprzętu na oddział kardiologiczny w Prokocimiu.

Na koncercie duża część widowni i sponsorów to mielczanie!

Koncerty wymyśliła i zorganizowała Agnieszka Węgrzynek, mama 5-letniej Zuzi, która urodziła się z poważną wadą serca. Choroba córki była dla jej rodziców szokiem, bowiem dowiedzieli się o niej dwie godziny po narodzinach Zuzi. W Prokocimiu mała i dzielna Zuzia przeszła poważne operacje ratujące życie.

Wdzięczni za pomoc i profesjonalną opiekę rodzice w dość nietypowy sposób dziękują Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Prokocimiu.

– Dzięki Bogu i wspaniałym lekarzom Zuzia jest z nami. Zawsze lubiłam, gdy wokół mnie działo się coś dobrego, chętnie pomagałam, gdzie tylko mogłam, organizowałam różne rzeczy. Teraz to my znaleźliśmy się po drugiej stronie i otrzymaliśmy ogromne wsparcie. Ogromne są też potrzeby szpitala, szczególnie oddziału kardiologicznego USD, którego ordynatorem jest prof. Andrzej Rudziński. Dlatego wymyśliłam, że dobrze byłoby organizować koncerty charytatywne – mówi mama Zuzi.

W projekt ten włącza się co raz więcej osób i pomaga Agnieszce w organizacji cyklicznych koncertów charytatywnych, szczególne podziękowania miedzy innymi dla: Docenta Mroczka i grupy serduszkowych rodziców, Mateusza Ziolko, Oli Nizio, Krystiana Mieszkowskiego wraz z jego siostrą Dianą i rodzeństwem.

Efektem koncertu było zebranie środków na zakup 14 pomp infuzyjnych. Koncert prowadził Mateusz Janicki – aktor teatralny i telewizyjny oraz mielczanka Iwona Chamielec – także aktorka i obecnie Radna Krakowa.

fot. Maxmaks Aneta

 

 

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja