W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Koncert „Wielki Rock dla Małych Serc”[FOTO, VIDEO]

Na początku grudnia w krakowskim kinie Kijów odbył się koncert charytatywny na rzecz Oddziałów Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie (Prokocim).

Gwiazdami wieczoru byli Mateusz Ziółko z zespołem, zwycięzca Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (debiuty) oraz III edycji „The Voice of Poland”, a także Aleksandra Nizio, zwyciężczyni V edycji „The Voice of Poland”. Był to już kolejny, czwarty koncert charytatywny, z którego dochód został przekazany na zakup sprzętu na oddział kardiologiczny w Prokocimiu.

Na koncercie duża część widowni i sponsorów to mielczanie!

Koncerty wymyśliła i zorganizowała Agnieszka Węgrzynek, mama 5-letniej Zuzi, która urodziła się z poważną wadą serca. Choroba córki była dla jej rodziców szokiem, bowiem dowiedzieli się o niej dwie godziny po narodzinach Zuzi. W Prokocimiu mała i dzielna Zuzia przeszła poważne operacje ratujące życie.

Wdzięczni za pomoc i profesjonalną opiekę rodzice w dość nietypowy sposób dziękują Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Prokocimiu.

– Dzięki Bogu i wspaniałym lekarzom Zuzia jest z nami. Zawsze lubiłam, gdy wokół mnie działo się coś dobrego, chętnie pomagałam, gdzie tylko mogłam, organizowałam różne rzeczy. Teraz to my znaleźliśmy się po drugiej stronie i otrzymaliśmy ogromne wsparcie. Ogromne są też potrzeby szpitala, szczególnie oddziału kardiologicznego USD, którego ordynatorem jest prof. Andrzej Rudziński. Dlatego wymyśliłam, że dobrze byłoby organizować koncerty charytatywne – mówi mama Zuzi.

W projekt ten włącza się co raz więcej osób i pomaga Agnieszce w organizacji cyklicznych koncertów charytatywnych, szczególne podziękowania miedzy innymi dla: Docenta Mroczka i grupy serduszkowych rodziców, Mateusza Ziolko, Oli Nizio, Krystiana Mieszkowskiego wraz z jego siostrą Dianą i rodzeństwem.

Efektem koncertu było zebranie środków na zakup 14 pomp infuzyjnych. Koncert prowadził Mateusz Janicki – aktor teatralny i telewizyjny oraz mielczanka Iwona Chamielec – także aktorka i obecnie Radna Krakowa.

fot. Maxmaks Aneta

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=bCWnuUX83bU&feature=youtu.be&w=925&h=520]

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=aGQOPdy0NWI&sns=fb&w=925&h=520]

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?time_continue=86&v=ScAxCTunScc&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa