W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Kończy się remont w I Liceum Ogólnokształcącym [FOTO]

Budynek I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu w czasie wakacji przeszedł gruntowną modernizację. Kolejne duże zmiany czekają szkolny dziedziniec – końca dobiega tu inwestycja związana z jego zagospodarowaniem.

Dzięki inwestycjom poczynionym w budynku I LO, zlikwidowano bariery architektoniczne występujące dotychczas w obrębie parteru. Ta część placówki stała się obiektem dostosowanym do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Co zmieniło się wewnątrz szkoły?

Szkoła poprawiła swoją dostępność m.in. poprzez przebudowę głównego wejścia oraz montaż automatycznych drzwi przesuwnych i platformy schodowej. Ważnym elementem prac podnoszącym komfort i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych była także wymiana posadzek na antypoślizgowe na całym parterze (zarówno na korytarzach, jak i w salach lekcyjnych), a także przebudowa toalet.

Zakres robót objął dodatkowo wymianę stolarki drzwiowej i lamp oświetleniowych, montaż sufitu podwieszanego, malowanie pomieszczeń oraz przebudowę portierni.

Prace kosztowały 776 992,12 zł. Zostały dofinansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Otoczenie szkoły pięknieje w oczach!

Kolejną ważną inwestycją, realizowaną w obrębie placówki, jest odnowa szkolnego dziedzińca. To zadanie warte 427 tys. złotych, finansowane ze środków I Liceum Ogólnokształcącego oraz Medyczno–Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Dzięki pracom, przyszkolny teren zyska zupełnie nowy wizerunek i funkcje. Jego zagospodarowanie obejmie m.in. budowę chodników i placów, remont ogrodzenia, montaż stojaków na rowery, montaż donic i koszy, nasadzenie drzew i krzewów oraz nawadnianie terenów zielonych.

Dziedziniec, w jego nowej odsłonie, zobaczymy jeszcze w październiku.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa