W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Kończy się wystawa o wielowiekowej historii Mielca

Jedynie do końca października b.r. w Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” (ul. Legionów 73) zwiedzać można czasową wystawę pt. „Zdarzyło się w Mielcu. 550 lat miasta”, ukazującą wielowiekowe dzieje naszej miejscowości.

Ekspozycja prezentuje przekrojowo dzieje Mielca od czasów prehistorycznych aż do XX wieku. Na wystawie nie brakuje ciekawych pamiątek zarówno ze zbiorów mieleckiego Muzeum, jak również innych instytucji kulturalnych.

Podziwiać można między innymi: kości mamutów odnalezione na naszym terenie, kopię aktu lokacyjnego miasta Mielca z XVII wieku, kilkusetstronicową Biblię w tłumaczeniu Jakuba Wujka z 1599 roku, pamiątki związane z żydowskimi mieszkańcami Mielca czy kolczugę pochodzącą z mieleckiego, zamkowego wzgórza. Istniejący niegdyś nad Wisłoką zamek rodziny Mieleckich nie zachował się, niestety, nawet w szczątkowej formie do obecnych czasów.

Te oraz wiele innych interesujących eksponatów, jak choćby zbroja husarska, dostępne są dla zwiedzających w salach Pałacyku Oborskich.

Zapraszamy do odwiedzin Muzeum. Jest ono otwarte od poniedziałku do soboty. W poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godzinach 8.00-16.00, w czwartek od godziny 8.00 do 18.00 oraz w soboty w godzinach 12.00-16.00. Bilety wstępu kosztują 5 zł (normalny) i 3 zł (ulgowy).

W budynku Pałacyku mieści się też sklepik muzealny z licznymi pamiątkami związanymi z Mielcem i okolicą oraz wieloma publikacjami książkowymi.

W Muzeum obecnie obowiązuje wyłącznie płatność gotówkowa.

Zachęcamy do odwiedzin mieleckiego Muzeum!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

  ” Ostry dyżur literacki „. Warsztaty Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO

Wiadomości Mielec

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa