Wczoraj w sali widowiskowej KANY odbyła się konferencja naukowa pt. „Na fundamentach wiary” – Jubileusz 70-lecia Parafii MBNP w Mielcu (1947-2017).

Organizatorzy imprezy, Muzeum Regionalne oraz Klub Inteligencji Katolickiej, zaprosili prelegentów którzy wygłosili referaty przybliżające historię 70-lecia parafii na Osiedlu i duchownych którzy nią kierowali – ks. Henryka Arczewskiego, ks. Jana Białoboka i ks. Kazimierza Czesaka.

Główne uroczystości kościelne z udziałem duchowieństwa diecezji tarnowskiej odbędą się w niedzielę 14 maja o godz. 11:00. 70 lat parafii na Osiedlu to także jubileusz 20 lecia posługi duszpasterskiej aktualnego proboszcza parafii ks. Kazimierza Czesaka i jego przejścia na emeryturę.

Zapraszamy do oglądnięcia materiału z konferencji na której dla miłośników historii Mielca czeka wiele ciekawostek. Na przykład historia zbiorki pieniędzy na budowę kościoła, które ówczesne władze skonfiskowały przeznaczając je na budowę Szkoły Podstawowej nr 6 wtedy tak z zwanej 1000-latki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz