W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Konferencja prasowa z udziałem Posła na Sejm Mieczysława Kasprzak [FOTO]

Konferencja była poświęcona tematowi szerzącej się zarazie ASF w powiecie mieleckim, w którym jest bardzo dużo ognisk zarażeń trzody chlewnej chorobą ASF oraz salmonelli w hodowli kurczaków. Choroby te powodują, że trzeba wybić całe stada trzody i kurcząt.

Ponadto należy pozbyć się paszy oraz zboża i słomy, które były zgromadzone w gospodarstwie. Odszkodowanie za powstałe straty, wypłacane są po cenach rynkowych w dniu naliczania strat. Gospodarstwo objęte tą kwarantanną będzie mogło wznowić działalność po 9 miesiącach, co powoduje, że otrzymane pieniądze za poniesione straty nie będą w stanie pokryć kosztów wznowienia produkcji.

Jest to wielki dramat ludzi, którzy nagle stracili wszystko, to co było ich pracą i dochodem. Poseł Kasprzak obiecał złożyć interpelację w sprawie dodatkowej pomocy, finansowej rekompensującej stratę poniesioną przez rolników i hodowców, gdyż takiej pomocy do tej pory nie dostają, a ognisk zarazy jest coraz więcej. W przypadku stwierdzenia ogniska zarazy ASF wszystkie trzody chlewne w obrębie 1 km muszą zostać wybite.

Rozpacz i wołanie o pomoc rolników oraz hodowców z powiatu mieleckiego spowodowało, że Poseł Kasprzak obiecał pomoc i wsparcie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa