W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Konferencja: „Trzeba być czujnym” [FOTO]

W środę, 3 października, odbyła się kolejna konferencja interdyscyplinarna „Trzeba być czujnym” organizowana przez Powiat Mielecki.

Konferencję poświęcono licznym zagadnieniom związanym ze wychowaniem dzieci i młodzieży. Omówiono m.in. rolę rodziny i szkoły we wzmacnianiu zdrowia psychicznego dzieci, możliwości uzyskania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w systemie oświaty czy uzyskania terapii w systemie służby zdrowia.

Duzy nacisk położono też na zagrożenia współczesnego świata czyhające na dorastającą młodzież – od wpływu Internetu na rozwój i wychowanie dzieci, poprzez uzależnienia od mediów, pornografii i środków psychoaktywnych aż po zapadalność na choroby cywilizacyjne tj. otyłość, depresja, lęki, anoreksja czy bulimia.

Prelekcje podczas konferencji przeprowadziły: Barbara Wolny – Doktor Nauk Humanistycznych oraz Ewa Pohorecka – Dyrektor Specjalistycznej Poradni Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie.

Udział w spotkaniu wzięli dyrektorzy szkół, psychologowie, pedagodzy szkolni, pracownicy placówek opiekuńczych oraz rodzice. Nie zabrakło również przedstawicieli licznych instytucji z terenu powiatu i miasta. Wśród gości znaleźli się m.in. Andrzej Bryła – Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego i Fryderyk Kapinos – Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca.

Konferencja została zrealizowana w ramach projektu „Bliżej siebie” współfinansowanego z dotacji otrzymanej z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” Edycja 2018.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa