W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Konferencja „Ty Decydujesz”

Dziś odbyła się konferencja dla młodzieży „TY DECYDUJESZ”, organizowana przez mieleckich funkcjonariuszy, we współpracy z Dyrekcją Mieleckich Szkół Mistrzostwa Sportowego „Piłkarskie Nadzieje”. Udział w konferencji wzięli Komendant Powiatowy Policji w Mielcu oraz Starosta Powiatu Mieleckiego.

Głównymi prelegentami konferencji „TY DECYDUJESZ”, zorganizowanej z myślą o młodzieży, byli uczniowie. Ważnym gościem był Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, a gospodarzem konferencji Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz Poradni Uzależnień i Współuzależnień w Przecławiu.

Celem spotkania było kształtowanie w młodzieży dobrych postaw w codziennym życiu, wolnym od alkoholu, papierosów, dopalaczy i innych środków psychoaktywnych. Zadaniem prelegentów było przedstawienie problemu i skali zjawiska używania środków psychoaktywnych przez młodzież w wieku gimnazjalnym oraz przekonanie słuchaczy do szukania innych alternatywnych rozwiązań niż używki. Podczas konferencji można było uzyskać pomoc i poznać specjalistów z Poradni Uzależnień i Współuzależnień w Przecławiu, którzy na co dzień udzielają pomocy uzależnionej młodzieży.

Policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii st. sierż. Ewelina Ziemba oraz st. sierż. Magdalena Skulimowska przedstawiły prezentację multimedialną na temat uzależnienia od dopalaczy. W czasie konferencji głos zabrał starosta Zbigniew Tymuła, dziękując policjantom i nauczycielom oraz młodzieży ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego „Piłkarskie Nadzieje”, za zorganizowanie spotkania dla uczniów gimnazjum przedstawiającego tak istotny temat, jak uzależnienia od narkotyków i dopalaczy.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konferencji oraz współorganizatorom.

 KPP Urszula Chmura

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości