Uczennice Gimnazjum nr 3 przy ZSO Nr1 w Mielcu, Natalia Burdzy z kl.IIc oraz Patrycja Wilczek z kl. IIIb zostały finalistkami Ogólnopolskiego Konkursu dla Gimnazjalistów „Wędrówka przez Chiny”. Warto podkreślić, że do ścisłego finału zakwalifikowało się jedynie 9 osób z całej Polski. Nauczycielem przygotowującym był p. Paweł Ćwięka.

Najważniejszym celem konkursu „Wędrówki przez Chiny” jest rozwijanie zainteresowania geografią i kulturą Chin wśród gimnazjalistów. Jednocześnie pobudza  wyobraźnię młodych ludzi chińską kulturą i tradycjami. 

Konkurs „Wędrówki przez Chiny” składa z 2 etapów, w etapie pierwszym uczniowie mają za zadanie przygotowywanie prezentacji (składającej się z max. 10 slajdów, czas prezentacji max. 10 minut), dotyczącej ich wymarzonej podróży po Chinach. Co ważne, prezentacje te zawierają  nie tylko opis wymarzonej trasy (przedstawiony jako wyobrażona relacja z już odbytej podróży), ale również dodatkowe elementy (koniecznie obydwa):

  • Spotkanie z wybraną postacią z chińskiej historii lub mitologii oraz
  • Wykorzystanie min. jednego starożytnego chińskiego wynalazku (np. jako narzędzie, środek transportu itp.)

Następnie prace są ocenione przez komisję składającą się z pracowników naukowych IK i Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Głównymi kryteriami będą: oryginalność, wykazanie własnej twórczości, zainteresowań, zmysłu estetycznego i wiedzy. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider