W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Konkurs im. Marii Błażków w bibliotece

Konkurs literacki „(nie)Odkryta ziemia mielecka. Nagroda artystyczna im. Marii Błażków” rozstrzygnięty!  

Organizatorzy konkursu, Samorządowe Centrum Kultury, zachęcali do napisania utworu poetyckiego lub opowiadania, które należało złożyć na konkurs do 29 kwietnia. Warunkiem było stworzenie pracy, która związana będzie tematycznie z ziemią mielecką. Konkurs adresowany był do osób dorosłych. Jego finał odbył się 27 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK. Nagrody w konkursie przyznało jury w składzie: Joanna Kruszyńska – dyrektor SCK, Jolanta Gałkowska, Katarzyna Kiełb, Edyta Pazdan-Skórska. 

Nagrody za utwór poetycki otrzymali: I miejsce – Anna Kobylińska za utwór „Spojrzenia” i Andrzej Talarek za utwór „Ziemia czerwona – poemat. Część mielecka. Dzieciństwo”; II miejsceDanuta Maziarz za utwór „Mielec mojego dzieciństwa”; III miejsce – Kinga Skowron za utwór „Mieleckie fantazmaty”. W kategorii utworu prozatorskiego II miejsce przypadło w udziale Agnieszce Wójcik-Głód za utwór „Dom w mieście M”; III miejsceIzabeli Sekulskiej za utwór „Miasto”.

Finał poprowadziła Jolanta Strycharz, dyrektor MBP i Edyta Pazdan-Skórska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Padwi Narodowej  Edyta Pazdan-Skórska. Gościem specjalnym był brat patronki konkursu, Marii Błażków. 

Koordynatorem drugiej edycji konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa