W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Konkurs Master of aviation English

Zakończył się I Podkarpacki Konkurs Wiedzy Lotniczej w języku angielskim „Master of Aviation English”.

Do konkursu – w formule online – przystąpili uczniowie z Województwa Podkarpackiego, których pasją jest branża lotnicza. Test wiedzy w języku angielskim obejmował pytania z zakresu budowy helikoptera jak i samolotu pasażerskiego, zasad działania układów, systemów i zespołów napędowych statków powietrznych, surowców wykorzystywanych w lotnictwie, a nawet zwrotów niezbędnych podczas tworzenia dokumentacji technicznych. 

Jak podkreślali podczas uroczystego zakończenia Konkursu jego organizatorzy – mgr Diana Augustyńska i mgr inż. Jacek Zając sam konkurs, to nie tylko rywalizacja młodych ludzi, ale przede wszystkim wstęp do przyszłej ścieżki kariery zawodowej. Znajomość języka angielskiego w branży lotniczej to podstawa, bez której ciężko byłoby poruszać się w świecie profesjonalistów z dziedziny awiacji.

Laureatami tegorocznej edycji Konkursu zostali:

I miejsce – Jakub Paź, Michał Sadowski  4AMp

II miejsce – Artur Pietras 4AMp

III miejsce – Szymon Chmura  4AMp

Honorowy patronat nad Konkursem objął Starosta Mielecki oraz PZL Mielec. W uroczystości rozdana nagród uczestniczyli: Andrzej Bryła, Wicestarosta Mielecki, reprezentująca  firmę PZL Mielec Agnieszka Michna oraz Dyrektor  Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu – Arkadiusz Gałkowski. 

Nagrodami w tegorocznej edycji były vouchery na szkolenia dla mechaników lotniczych part-66, vouchery na przelot widokowy nad Krakowem oraz loty w tunelach aerodynamicznych. 

Gratulujemy zwycięzcom wysokich wyników!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Siedem goli w szalonym meczu. Warta Poznań – FKS Stal Mielec 5:2 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa